TARAFINI BELLİ ET !

Türkiye’de tamamı ile milli bir siyaset sistem olmadığı için, siyasi seçimler yaparken bazı şeyleri görmezden gelip , bazı öncelikleri öne çıkarmak zorunda kalıyoruz.

Bilinenin aksine bizi bu zorunluluğa iten İktidar değil muhalefet !

Fikren durduğum yer , zikren inandığım dava Türk- İslam davası.

Dünya görüşüm TÜRK – İSLAM ülküsü ne dayanan güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ebediyen tüm Türk ve İslam dünyasını önder olmasıdır.

Zaman zaman milliyetçi tarafımız , zaman zaman muhafazakar tarafımız ağır basabilir, fakat ne Türkçülük’ten, ne de  İslamcılık’tan  asla vazgeçmeyiz.

Tabiki insanız yaşam tarzımızda , söylediklerimizde zaman zaman hatalar yapabiliriz, eksik kaldığımız taraflar olabilir, bunlar insan olmanın gereği .

Cumhur İttifakı ilan edildiğinde buna belki de en sevinenlerden birisiyim. Çünkü Türk – İslam davası bir bütün bir parçası eksik olursa başarı elde etmek mümkün değil.

Türk siyasetinde daha önce pek çok milliyetçi , muhafazakar partiler , milleyetçi ve muhafazakar liderler oldu fakat Cumhur İttifakı milleyetçi ve muhafazakar fikri bir araya getirdi, perçinledi.

Yeni yüzyılda Türk – İslam davasının adı Cumhur İttifakı oldu.

Bana zaman zaman inanlar kızıyor, eleştiriyor  sen Ak Partili’sin , sen MHP’lisin sen Tayyip’çisin onlara da hep şunu söylüyorum resmi olarak hiçbir siyasi partiye üyeliğim yok , siyasi bir görevimde yok .

Bugün Türk – İslam davasına en iyi hizmet ettiğini düşündüğüm siyaseti , siyasetçileri ,Cumhur İttifakını destekliyorum.

Cumhur İttifakı ruhunun Türk – islam davasına kazandırdıkları, Cumhur İttifakın son 10 yılda Türkiye’yi özellikle savunma sanayi ve güvenlik alanında , uluslararası toplumda taşıdığı noktada ile her gün gurur duyuyorum.

Petrol, doğalgaz gibi enerji kaynaklarına yalnızca kendi sınırlarında değil , sınırları dışında erişen ve bunun stratejilerini geliştiren bir Türkiye !

Yerli silahları ile savunma sanayinde devrim yapan bir Türkiye !

İnsansız hava araçlarında dünya lideri konumuna gelen Türkiye !

İnsansız savaş uçağı konumunda dünya lideri Türkiye!

Libya’da , Somali’de dünyanın en büyüklerini Amarikasını, İngilteresini, Fransasını devre dışı bırakan Türkiye !

Şimdi bunların yerel seçimler ne ilgisi var di mi !

Çok ilgisi var tüm bunlar Cumhur İttifakı sayesinde Türkiye’de gerçekleşti.

Tükiye’nin bu kazanımlarını kaybetmemesi ve üstüne yenilerini koyabilmesi için bu davaya inan kişilerin genel seçim, yerel seçim demeden Cumhur İttifakı’nı desteklemesi , güçlendirmesi gerekir.

Cumhur İttifakı’nın güç kaybetmesi Türk- İslam davasının güç kaybetmesi demektir.

Tarafın Türk- İslam davası ve güçlü bir Türkiye ise Cumhur İttifakını sandıkta yalnız bırakmamalısın!

Kişileri kızıp , falanca adayı ben istemiyorum madem bunu getirdiler ben buna oy vermem demek davaya , Türk –İslam davasına sırt dönmek demektir.

Unutmayın ki insan hata yapabilir , eksikleri de olabilir , bugün eksiği , fazlası ile tüm Türkiye’de Cumhur ittifakı adayları ne kadar güçlü olursa bu dava o kadar güçlü yaşamaya devam eder.

Milliyetçi’yim deyip CHP ile iş tutanlar , Demin ortağı CHP ile iş tutandan milliyetçi olmaz !

Ülkücüyüm deyip CHP ile iş tutandan Kurt olmaz ! Kurtçuk olur !

Muhafazakar’ım deyip CHP ile iş tutanlar İslam dinine ve yaşam tarzına her fırsatta laf eden CHP ile iş tutup muhafazakar olunmaz !

Milli görüşçüyüm deyip CHP’nin kayığına binende Milli Görüşçü olmaz !!!

Bunun yerine direk CHP’lim deyip geçip orda siyaset yap veya orayı destekle , bunda bir sıkıntı yok . CHP bu ülkenin ana muhalefet partisi ve binlerce insanımızın ideolojik olarak savunduğu bir siyasi parti.

Fakat maskelerinizle iş yapmayın atın o sahte maskeleri…

Ülkücü isen ülkücü, milli görüşçü isen milli görüşçü gibi davran, yaşa…

Tarafımız belli olsun Kartepe’de oy kullanıcam.

Kartepe’de Mustafa Kocaman, Büyükşehirde ise Tahir Büyükakın’ı destekliyorum…

Beden ölür, çürür cana bakın siz.

Kim kiminle yürür, ona bakın siz.

Bırakın dönsün dönme dolaplar,

Haktan hakikatten yana bakın siz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Turgay Tüysüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli TV editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli TV değil haberi geçen ajanstır.