Reklamı Geç
HABER DETAY
Başiskele Belediyesi'nden Eğitime Anaokulu Desteği
Başiskele’de eğitime ve geleceğin teminatı çocuklara büyük önem veren ve ilçede eğitim kalitesinin arttırılması konusunda yoğun mesai harcayan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, eğitim yatırımlarını sürdürüyor.
05 Aralık 2018 - Çarşamba 09:27
6916 defa okunmuş.
EĞİTİM

İlçede bulunan okulları sık sık ziyaret eden Başkan Ayaz, eğitimcilerle ve okul aile birliği üyeleriyle yaptığı istişare toplantıları doğrultusunda okulların ihtiyaçlarını karşılıyor.

BaşkanHüseyin Ayaz, Başiskele Belediyesi tarafından Yaylacık Mahallesi’nde yaptırılanHacı Mustafa Özsoy Anaokulu'nun açılışını okul idarecileri,okul aile birliği üyeleri ve öğrenciler ile birlikte yaptı. Açılış kurdelesini Başkan Hüseyin Ayaz, minik öğrenciler ile beraber kesti.

Hizmete açılan anaokulunun ilçeye, vatana ve millete hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Ağaç yaş iken eğrilir. Milli ve manevi değerleri yüksek bireyler küçük yaşlarda yetiştirilir. Bunun bilinciyle bizlere ve özellikle öğretmenlerimize büyük sorumluluklar ve görevler düşüyor.” dedi.

Başkan Ayaz, daha sonra hizmete açılan anaokulunu gezdi.

 

74 ÇOCUK EĞİTİM ALIYOR

 

120 metrekare kullanım alanı ve onu çevreleyen bahçeden oluşan Hacı Mustafa Özsoy Anaokulu’ndasabahçı ve öğlenci olmak üzere toplamda 74 öğrenci eğitim alıyor. 2 sınıf, 1 oyun odası bulanan anaokulu 36 ay ve 60 ay arası (3-5 yaş arası) çocuklara hizmet veriyor. Anaokulunda 2 öğretmen görev alırken, öğrenciler ile keyifli oyunlar ve etkinlikler düzenleniyor.

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.