Reklamı Geç
HABER DETAY
Kartepe'de 7/24 Gönül Belediyeciliği
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelmesi sonrasında hayata geçirdiği sosyal belediyeciliğin örnek projeleri ödüllerin yanı sıra hemşehrilerinin takdirini topluyor.
04 Aralık 2018 - Salı 10:35
2094 defa okunmuş.
GÜNDEM

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in göreve gelmesi sonrasında Kartepe, belde kültüründen ilçe olma yolunda hızla ilerlemeye başladı. Kamu yatırımlarının yanı sıra klasik belediyecilik yatırımlarına aralıksız devam eden Kartepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde başlattığı gönül belediyeciliği kılavuzunda 2014’de göreve gelir gelmez gönül belediyeciliğine örnek projeler hayata geçirildi.

 

7/24 HİZMET VERİLİYOR

 

Alo Evlat ekibi Kartepe genelinde yatağa bağımlı olarak hayatlarını idame ettiren 422 kişiye hasta yatağı desteği verirken, geçirdiği rahatsızlıklar sonucu tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan 217 Kartepeliye manuel, 67 akülü tekerlekli sandalye yardımı yapıldı. Alo Evlat ekibi tarafından yapılan tespitler sonucunda Kartepe’de yaşayan ihtiyaç sahibi 210 aileye komisyon kararıyla mobilya ve beyaz eşya yardımları yapıldı. Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları yaşayan 120 engelli ve yaşlı Kartepelininher ay düzenli olarak ev temizliği ve kişisel bakımları (saç-sakal tıraşı, tırnak kesimi, yatağa bağımlı olup kimsesi olmayanların alt değişimi, gibi çeşitli ihtiyaçları) Alo Evlat ekibi tarafından yapılıyor.

 

KARTEPE YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

 

Kartepe Belediyesi Alo Evlat ekibi yaşlılığından veya engelinden dolayı evindeki tamir tadilat işlerini yapamayacak durumda ki ailelerin çatı, musluk, elektrik arızaları gibi birçok kalemde yapılan tespitler ile 2016 yılından bu yana 676 ihtiyaç sahibi aileye tadilat hizmeti yapıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Kartepe’de bakıma muhtaç 65 yaş üstü doktor reçetesi olan yaşlılarımızın daha kolay hizmet alabilmeleri amacıyla bir adet gezici araç ve ayakta müdahale edilebilecek hastalariçin AtaşehirMahallesi’nde tansiyon, enjeksiyon, oksijen tüpü, şeker ölçümü, pansuman gibi hemşirelik hizmetleri verilmeye devam ediliyor. Yaşlı, hasta ve yatalak vatandaşların bakımlarında yardımcı olarak, Yaş-Bak sağlık ekibimiz her geçen gün sağlık hizmeti alanını genişleterek vatandaşların takdirini topluyor.

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.