Reklamı Geç
HABER DETAY
Engelli Sporcular Büyükşehir İle Hareket Ediyor
Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen “Aşmak İçin Hareket” projesi kapsamında engelli sporculara ulaşım hizmeti veriyor.
01 Aralık 2018 - Cumartesi 17:29
1775 defa okunmuş.
GÜNDEM

Büyükşehir Belediyesi sosyal projeler ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Spora ve sporcuya destek veren Büyükşehir Belediyesi şehrin birçok noktasını spor tesisleriyle donatıyor. Bu kapsamda özellikle engelli sporcuların spor tesislerine ulaşımı, büyük önem taşıyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde sürdürülen “Aşmak İçin Hareket” projesi kapsamında 19’u milli olan engelli sporcu, Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım hizmeti veriliyor.

Proje kapsamında bin engelli bireye hizmet verilirken 600 engelli sporcu çalışmalarına aktif olarak devam ediyor. Bedensel engelli, akülü ve manuel tekerlekli sandalye kullanan sporcular, farklı ilçelerden sportif faaliyetlere katılıyor. Özel donanımlı araçlarla tekerlekli sandalye kullanan sporcular hiçbir zorluk çekmeden antrenmanlarını yapabiliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor çatısı altında çalışmalarını sürdüren 600 sporcudan bazılarının Bilek Güreşi, Halter, paralimpik oyunlar başta olmak üzere Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.