Reklamı Geç
HABER DETAY
İlkokul Mezunu Sahte Savcı Yakalandı
Kocaeli, Ankara, Çanakkale ve Afyonkarahisar'da kendini hakim ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran ve 19 ayrı suçtan arama kaydı bulunan ilkokul mezunu Seher Güner, polis tarafından yakalandı.
01 Aralık 2018 - Cumartesi 16:02
2225 defa okunmuş.
ASAYİŞ

Kocaeli, Ankara ve Afyonkarahisar'da kendini hakim ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları dolandıran, savcı-hakim cübbesi ile fotoğraflarını paylaşan ve 19 ayrı suçtan arama kaydı bulunan ilkokul mezunu Seher Güner, polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri, Ankara, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Kocaeli'de çok sayıda kişi ile bazı kamu kurumlarından, kendisini savcı olarak tanıtan bir kadın tarafından dolandırıldıkları şikayeti üzerine çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında bu kişinin, 'evrakta sahtecilik', 'dolandırıcılık', 'sahte kimlik düzenleme' gibi 19 ayrı suçtan araması olan Seher Güner olduğu tespit edildi. Ekipler, 2 aylık takibin ardından sahte savcının adresini belirledi ve operasyon düzenledi. Polis tarafıdnan kıskıvrak yakalanan Seher Güner tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

EVLİLİK VAADİ İLE DOLANDIRICILIK

 

Sosyal medya hesaplarında savcı-hakkim cübbesiyle çektirdiği fotoğrafları kullanan Güner'in, çok sayıda kişiyi ve kamu-kurum kuruluşunu da dolandırdığı ortaya çıktı. Güner'in dolandırdığı kişilerden parayı, farklı bankalardan açtırdığı hesaplara yatırmalarını istediği, paraları da kısa sürede çekerek hesaplarını boşalttığı belirlendi. Kadının bu yöntemlerle evlilik vaadedip hatta evlenerek insanları dolandırdığı da ortaya çıktı.

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.