Reklamı Geç
HABER DETAY
Başkan Karaosmanoğlu Aile Okulu'nu Yalnız Bırakmadı
Aile Okulu’nun 9. dönem son dersinde kursiyerleri yalnız bırakmayan Başkan Karaosmanoğlu altın değerinde tavsiyelerde bulundu.
29 Kasım 2018 - Perşembe 15:56
1591 defa okunmuş.
GÜNDEM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları tarafından projelendirilen Aile Okulu’nun dokuzuncu dönemi, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun katıldığı son dersle tamamlandı. Kursiyerlere altın değerinde tavsiyelerde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, “Hayata her zaman olumlu tarafından bakın. Asla öfke ve hırsa mağlup düşmeyin. Sıkıldığınız anlarda doğaya gidin, spor yapın, dua edin. Çünkü ailenin temel taşı huzurdur” şeklinde konuştu.

Aile Okulu’nun 9. Dönemi, İl Müftü Yardımcısı Dr. Ravza Cihan’ın “Medya ve Aile” konusunda verdiği son dersle tamamlandı. İzmit Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen son derste kursiyerleri Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yalnız bırakmadı.

 

KADIN ERKEKTEN BİR ADIM ÖNDEDİR

 

Başkan Karaosmanoğlu ilgiyle izlenen konuşmasında kadın- erkek eşitliği konusunda verdiği çarpıcı örneklerle dikkat çekti. Allah’ın katında her kulun eşit olduğunu anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Ancak kadın erkekten bir adım öndedir. Bunu ben değil sevgili peygamberimiz söylüyor. Peygamber efendimize (s.a.v) “En çok kime iyilik etmeliyiz?” diye soranlara, üç kez üst üste “Annenize” cevabını veriyor. “Dördüncü olarak kime iyilik edelim” sorusuna ise “babanıza” yanıtını veriyor. Kadın, her şeyden önce annemizdir. Anne ise evin direği, huzuru, ışık kaynağıdır. Kadının, bedenen, moral ve bilgi olarak güçlü olması gerekir ki, o yuva ve ülke güçlü olsun” dedi.

 

MEDYA VE AİLE

 

Öte yandan 9. Dönem Aile Okulu’nun son dersini veren İl Müftü Yardımcısı Ravza Cihan “Medya ve Aile” konulu dersinde sosyal medyanın tehlikelerini İslami değerler çerçevesinde masaya yatırdı. Son derece etkili bir sunum yapan Ravza Cihan, insanı alakadar eden her olayın doğrudan İslamı ilgilendirdiğini söyledi.

 

TEHLİKELİ ÇÜNKÜ DENETİMSİZ

 

Sosyal medya ve kitle iletişim araçlarının doğru ve akıl yönünde kullanılmadığı takdirde, özellikle çocuklar için önemli bir tehlike arz ettiğine işaret eden Cihan, “Bunun tek nedeni ise bu mecranın denetimsiz olmasıdır. O nedenledir ki artık ceza kanunumuza bir “Bilişim Suçları” ibaresi girdi. Bankalar eskisi gibi soyulmuyor. Bir tıkla insanlar hesaplara girip hırsızlık yapabiliyor”. dedi.

 

 

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.