Reklamı Geç
HABER DETAY
Hülya Aksoy'dan 'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi'
Hülya Aksoy, kadın sağlığı eğitim projesi çalışmaları kapsamında Kocaeli İş Kadınları ve yöneticileri ile dernek üyesi kadınlarımız ile bir araya geldi.
29 Kasım 2018 - Perşembe 10:05
1576 defa okunmuş.
GÜNDEM

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğü ve katılımlarıyla, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" kapsamında Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin katkılarıyla dernek üyesi kadınlarımıza eğitim verildi.

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Dernek Başkanı Nilgün Yılmaz, Başkan Yardımcısı Pınar Topçu, yönetim kurulu ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Sayın Hülya Aksoy yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, hepiniz  hoş geldiniz. Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği olarak projemize vermiş olduğunuz desten dolayı da çok teşekkür ediyorum. Kocaeli Valiliği olarak bir Kadın Sağlığı Projesi başlattık. Daha önce görev yaptığımız illerde de aynı projeyi gerçekleştirmiştik ve geçen yıl  da burada başlattığımız projemizde 200 bin kadınımıza ulaştık. Bugün sizlerle burada bu projeyi başlatmaktan ve burada olmaktan büyük bir keyif aldım. Biz kadınlarımız kendi sağlıkları konusunda bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak istiyoruz. Projemizin ana teması; meme kanseri ve buna bağlı olarak kadınlarımızın her ay kendi kendine meme muayenesi yapmasıdır. Bunun dışında rahim ağzı kanseri ve kadınlarımızı yakından ilgilendiren konuları ele aldık. Biliyorsunuz ki 25 Kasım  Kadına  Yönelik  Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günüydü ve kadına şiddet kabul edemeyeceğimiz bir şeydir. Kime olursa olsun şiddet kabul edilebilir bir şey değildir. Bu anlamda projemizin kapsamına kadına şiddet konusunu da aldık. Bugün burada bu konularımızı sizlerle paylaşacağız ve bu konuda sizlerden destek vermenizi isteyeceğiz. Bizler bu konuları biliyoruz ama bir kere de biz paylaşalım istedik.  Hepinize verdiğiniz desteklerden ve bugünkü programdan dolayı teşekkür ediyorum.“dedi.

Programda, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci SOBİ tarafından, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, kadına yönelik şiddet ile mücadele, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verilerek,  bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.

Eğitimin ardından Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Dernek Başkanı Nilgün Yılmaz, Sayın Hülya Aksoy’a  katkılarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu.

 

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.