Reklamı Geç
HABER DETAY
Vali Aksoy Muhtarlar İle Bir Araya Geldi
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde 3’üncü Dönem 13’üncü Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi.
27 Kasım 2018 - Salı 17:15
1951 defa okunmuş.
GÜNDEM

Valilik binası Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı Lütfi Efil, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Vali Aksoy”Eğitim bizim en önemli alanlardan birisi. Eğitim için sizden çok önemli destekler alıyoruz. Eğitim sorunsuz bir şekilde devam etmesi ve eğitimsiz hiçbir gencin kalmaması için çaba gösteriyoruz. Mahalle de okul çağına gitmeyen öğrenciler varsa bunları bildirmenizi istiyoruz. Bölgenizde okumaz yazmaz varsa bunları halk eğitime bildirmenizi istiyoruz. Bu sayıyı en aza indirmek için çaba gösteriyoruz. Halk eğitimi önemsiyoruz. Açılan kurs sayılarını her sene arttırmak için uğraşıyoruz. Eğitim için her türlü kursu açıyoruz. Açmaya da devam edeceğiz." dedi.

Vali Aksoy muhrtarlar toplantısında eğitimin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

"Eğitimde 5 yaş gurubu için yüzde yüz okullaşma hedefimiz var. 5 yaşına gelip de anaokuluna gitmeyen çocuklar kalmayacak. Sizlerin desteğini bekliyoruz. Okulda ki öğrencilerin güvenliğini önemsiyoruz. Okul çevresinde ki internet kafelerde ders saatinde öğrenci varsa o internet kafelere işlem yapma kararı aldık. Okullarda güvenliği sağlamak adına kameraları merkezi mobese sistemine bağlama hedefimiz var. Bilindiği üzere yeni kimlik kartları veriliyor. Kocaeli’de kimlik kartı değiştirme oranı  yüzde 40,7  vatandaşları yeni kimlik değiştirmeleri için teşvik edilmeli." dedi.

Aksoy, bağımlılık ile mücadele konusunda da önemli açıklamalar yaptı.

Bağımlılık ile mücadele konusunda duyarlılığımızı en üst noktaya çıkarmak hedefimiz. Bağımlılıkla mücadelemiz sürüyor. Güvenlik güçlerimiz de yoğun çaba sarf ediyor. Muhtarlarımızın bu konuda desteğine ihtiyacımız var. Birlikte daha iyi sonuç alacağımıza inanıyoruz. AMATEM (Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) ve ÇAMATEM (Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Eğitim ve Destek Merkezi için ilgili çalışmalar sürüyor. Sağlık bizim için önemli. Vatandaşlara sunulan sağlık hizmetlerinin daha üst noktaya çıkması konusunda çabalarımız var.” Vali Aksoy daha sonra muhtarlara söz vererek onların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.