Reklamı Geç
HABER DETAY
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bağımlılık Sorununa Dikkat çekti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu'nda açıklamalar yaptı.
27 Kasım 2018 - Salı 11:29
4744 defa okunmuş.
SİYASET

Erdoğan bağımlılık sorununa dikkat çekti, Türkiye'nin son yıllarda uyuşturucuya da darbe vurduğunu kaydetti.

Erdoğan, “Bağımlılıkla terör birbirine benzer. Bunlarla etkin mücadelenin yolu, sivrisineklerle uğraşmak, yanında bataklığı kurutmaktır. Bunu başarmamız lazım. Kaynağını kesmediğimiz de bağımlılıktan kaynaklanan sıkıntıların önüne sadece polisle, jandarmayla sosyal hizmet uzmanıyla, sağlık personeliyle geçmemiz mümkün değildir. Ülke yönetiminin en üst düzey sorumlusu olarak bu tür toplantılardan ve sizlerden beklentim meselenin asıl kaynağının tespiti ve çözümü hususunda, eğer disiplinlerle birlikte neler yapılabileceğinin yol haritasını önümüze koyamazsak bu sıkıntı devam eder. Uzmanlar olarak sizler bize bu rehberliği yaptığınızda işimiz çok daha kolaylaşacaktır” dedi.

Elektronik sigara da Cumhurbaşkanının gündemindeydi. Erdoğan’ın mesajı burada da netti. “Biz gençlerimizi zehirlemenize izin vermeyiz" dedi.

Erdoğan, “Şimdi bağımlılığında artık çeşitlendiğini görüyoruz. Bağımlılık dediğimiz zaman artık sadece alkol veyahut tütün bağımlılığı değil. Artık bakıyorsunuz elektronik araçlardaki bağımlılık, bilgisayarından, elimizdeki cep telefonuna varıncaya kadar… O bağımlılık çok daha büyük tehditleri oluşturuyor. Eğer bugün 2 yaşındaki bir yavru, cep telefonuyla o kadar bağımlı hale geliyor ki her şeyinden kopuyor, hatta annesinden babasından kaçıyor. Giriyor bir odaya orada onunla meşgul oluyor. Bu ayrı bir tehdit. Buna karşı neler yapabiliriz, bunun üzerinde de ayrıca çalışmamız gerekiyor. Bugün Türkiye’de cep telefonu sayısı, satılmış oran olarak söylüyorum 70 milyon civarında. Bizim nüfusumuz 81 milyon. Bu çok ciddi olumsuz sinyaller veriyor” dedi.

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.