Reklamı Geç
HABER DETAY
Üzülmez, Miniklerle Tiyatro İzledi
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği ücretsiz çocuk tiyatrolarından“Dev Kalenin Ardındaki Çocuk’’ adlı oyunu da miniklerle birlikte izledi.
26 Kasım 2018 - Pazartesi 16:57
471 defa okunmuş.

Kartepe Belediyesi’nin çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği ücretsiz çocuk tiyatroları devam ediyor. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler, hafta sonu Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde oynanan ve çok sayıda çocuğun katılım sağladığı ‘’Dev Kalenin Ardındaki Çocuk’’  adlı tiyatro oyunu, Kartepeli miniklerle birlikte izledi.

20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

Tiyatro oyununa Yunus Emre Bilgi Evi, Kâtip Çelebi Bilgi Evi, Nazım Demirci Halk Kütüphanesi, İbn-i Sina Bilgi Evi ve Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde öğrencileri de katıldı.Öğrenciler, hazırladıkları pankartlarla 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nün önemine dikkat çekti. Oyun öncesi söz alan Ali Kuşçu Bilgi Evi öğrencisi Gönenç Erkan, Çocuk Hakları Bildirisini okudu.

BAŞKAN ÜZÜLMEZ; HİZMET ÖNCELİĞİMİZ DAİMA ÇOCUKLAR!

Çocukların sevgi gösterisiyle karşılanan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, oyun öncesi Kartepeli minikleri ve ailelerini selamladı. Başkan Üzülmez “Göreve geldiğimizden bu zamana kadar ücretsiz tiyatro gösterilerimiz aralıksız devam ediyor. Sizlerin sağlıklı şekilde yetişmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Kartepe’de çocuk, kadın, engelli ve yaşlı olmak farklı olacak dedik ve sözümüzü yerine getirdik. Çocuklarımızın kendini geliştirmesi, kentimizi ve yurdumuzu dünyaya taşıması en büyük dileğimizdir. Bunu için çalışıyor ve hizmet önceliğimizi daima çocuklarımıza veriyoruz”dedi.

ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nün önemine de değinen Başkan Üzülmez, 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler (BM) tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanıyor. Geleceğimiz olan çocuklarımız için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Kartepe Belediyesi olarak bizler üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

KARTEPE’NİN 10 NUMARALI BAŞKANI

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’ni temsilen sahneye çıkan Ali Kuşçu Bilgi Evi öğrencisi Gönenç Erkan, Kartepe’de çocuklara sağlanan imkânlardan dolayı teşekkür ederek, Başkan Üzülmez’e özel olarak hazırlanan 10 numaralı milli takım formasını hediye etti.

 

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.