Reklamı Geç
HABER DETAY
"Seyyar Görev Tazminatları Girişimlerimiz Sonucu Ödeniyor"
07 Ekim 2018 tarihinde birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına yılda iki kez ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının ödenmesi gereken ilk dilimin hak sahiplerine ödenmediği için basın açıklaması yaptık.
09 Ocak 2016 - Cumartesi 12:12
948 defa okunmuş.
GÜNDEM

07 Ekim 2018 tarihinde birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına yılda iki kez ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının ödenmesi gereken ilk dilimin hak sahiplerine ödenmediği için basın açıklaması yaptık.

Bu tazminatın seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı olduğunu ifade ederek vaktinde ödenmesinin mecburiyet olduğunu ifade etmiştik.

Sadece basın açıklaması yapmakla yetinmeyip konuyu Ankara Türk Sağlık Sen Genel Merkezine taşıdık. Genel Merkezimizde resmi yazı ile Sağlık Bakanlığına baş vuru yaparak Seyyar Görev Tazminatlarının hak sahiplerine ödenerek mağduriyetinin giderilmesini istemiştir.

Nihai girişimlerimizve  basınaçıklamalarımız ses getirdi.

Sağlık Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı) tarafından Bakan adına  Bakan yardımcısı Osman DİNÇBAŞ’ın E-imzası ile yayınlanan yazıda 2018 yılı seyyar görev tazminatı verilecek unvan ve pozisyon dağılımı ile adam ve gün sayısı oranlarının Hazine ve Maliye Bakanlığıncavize işlemlerinin tamamlandığı hakkında 81 İlvaliliğine  resmi yazı göndererek;

Seyyar görev tazminatlarının cetvellerde belirtilen adam/gün sayısının aşılmayarak ödemelerin yapılması talimatı verdi.

Bu yazıdan sonra idarecilere düşen gerekli düzenlemeleri yapıp, bir an önce çalışanın alın terinin karşılığını verereksağlık çalışanlarının endişeli bekleyişini sona erdirmelidirler.

Birinci Basamakta görev yapan sağlık çalışanlarının seyyar görev tazminatlarının ödenmesinde göstermiş olduğu hassasiyet için Sağlık Bakanlığına ve emeği geçen yetkililere çalışanlar adına teşekkür ederiz.

Temennimiz Sağlık Bakanlığı burada göstermiş olduğu hassasiyeti diğer sorunların çözümünde de göstermesidir.

İlk açıklamamızda çalışanların hakkını her platformdaki tüm araçları kullanarak savunacağımızı herkes iyi bilsin demiştik. Bugün verdiğimiz mücadele sonucunda bu noktaya gelinmesi çok önemlidir ve mücadelenin getirdiği bir başarıdır.

Çalışanların mağduriyetinde ortalarda görünmeyen, idarelerin gölgesinde gölgelenen,  konu hak aramaya olduğu zaman çalışanı sahipsiz bırakan Sarı Sendika her zaman olduğu gibi konuyu sahiplenerek sorunu kendilerinin çözdüğü yalanları ile çalışanı kandırma ve aldatmayoluna baş vurarak emek hırsızlığına soyunacaklardır.

Sağlık çalışanları bu kez emek hırsızlığı yapan Malum Sen’cilere müsaade etmeyecektir.

Biz her zaman şuna inanmaktayız.

Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ama kazananlar hep mücadele edenlerdir.

Onun için sağlık çalışanlarının hakları ve hukuku içinemek adına verdiğimiz mücadelemizi yılmadan usanmadan sürdüreceğiz.

Bu kutlu mücadelede de sağlık çalışanlarını sendikamıza destek vermeye çağırıyor, gelin Türk Sağlık-Sen çatısı altında birlikte huzurlu ortamlarda kaliteli sağlık hizmetini vatandaşımıza sunmak, gelecek korkusu olmadan, Milli gelirden payımıza düşeni almak, mutlu sağlık çalışan ve mutlu Türkiye için birlikte mücadele edelim diyoruz. 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.