Reklamı Geç
HABER DETAY
Satranç Müsabakaları Nefesleri Kesti
Türkiye Satranç Federasyonu ve Kocaeli'de bulunan bir avm iş birliğinde gerçekleştirilen satranç turnuvası nefes kesen müsabakalara sahne oldu.
14 Ocak 2015 - Çarşamba 16:47
879 defa okunmuş.
GÜNDEM

Kocaeli' yle birlikte 12 farklı ilde aynı anda gerçekleşen satranç turnuvasında ilk üçe giren oyunculara kupa ve madalyaları verildi. Her şehrin birincisi Bursa'da düzenlenecek Büyük Satranç Finali'nde kozlarını paylaşacak.

 

Türkiye Satranç Federasyonu ve Kocaeli'de bulunan bir avm iş birliğinde büyük bir satranç turnuvası düzenlendi. 17 – 18 Kasım’da Kocaeli ile aynı anda 12 ildeki 16 farklı lokasyonda gerçekleşen elemelere, 8 - 16 yaş grubunda yoğun bir katılım gerçekleşti.

Türkiye Satranç Federasyonu internet sitesi üzerinden her şehir için ayrı şekilde açılan kayıt platformlarında, çevrim içi başvuruların kabul edildiği turnuvaya, 8 - 16 yaş grubunda, yoğun bir katılım gerçekleşti.

Dereceye giren ilk üç yarışmacıya ödülleri AVM yöneticileri tarafından takdim edildi. Tüm katılımcılara ise katılım madalyası ve satranç akımı hediye edildi.

Her lokasyonun birincisi, 24 - 25 Kasım hafta sonunda Bursa'da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazandı.

Turnuva finalinde ilk 3’e giren katılımcıya kupa ve tablet, turnuvayı tamamlayan tüm katılımcılara ise madalya ve satranç takımı takdim edildi.

Editör:Osman Umut EZ Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.