reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:56
 
Zifte Yapışan Köpek Hayata Döndü
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan yavru köpek, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı
GÜNDEM Haberi
Zifte Yapışan Köpek Hayata Döndü

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yere dökülen zift birikintisini fark etmeyerek üzerine yatıpzifte yapışanköpeği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurtardı. Barbaros Mahallesi Hürriyet Bulvarı’ndaki boş bir arazide gerçekleşen olayda köpek zift birikintisine yapışık halde bulundu. Köpeği o halde gören vatandaşların durumu bildirmesiyle olay yerine gelen Büyükşehir İtfaiye ekipleri köpeği ziftle birlikte bulunduğu yerden kaldırdı. Hareket edemeyen köpek itfaiye müdürlüğü bahçesine getirilerek burada kafası, ayakları ve kuyruğu ziftten kurtarıldı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen köpek, temizliği yapılarak veteriner hekim tarafından tedavi altına alındı.

 

GEÇİCİ BAKIMEVİNDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

Gece saatlerinde bir tankerden sızdığı düşünülen zift birikintisine yapışık halde bulunanköpek, Büyükşehir Belediyesi birimlerinin özverili çalışmalarıylaBüyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde tedavi altına alındı. Geçici bakımevine getirildiğinde bitkin olan talihsiz hayvan, veteriner hekim ve görevli personeller tarafından ılık suyla banyo yaptırıldı. Üzerine yapışan zift malzemesinin çıkması için bir süredaha bakımevinde kalacak olan yavru köpeğe vitamin takviyeleri de yapılacak.

 

“BİR İKİ HAFTA İÇİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞACAK”

Zifte bulaşan talihsiz hayvanı ilk tedavi eden Veteriner Hekim Koray Özgür “Geçici Bakımevi Merkezimize gelen köpeğimizi muayene ettik. Köpeğimiz 2 yaşında erkek. Bize geldiğinde vücudunda yüksek miktarda petrol türevi maddeler bulaşmış bir şekilde geldi. Herhangi bir yarası yok ama bazı yerleri tahriş olmuş durumda. Şuanda üzerindeki zifti büyük ölçüde temizledik ve zararlı etkenlerden uzaklaştırmaya çalıştık. Gerekli tedavilerini yaptık,muhtemelen bir iki banyo daha geçirecek. Daha sonra onu hayvan barınağımızda birkaç haftaiçinde sağlığına kavuşacak. Daha sonra da aşılaması ve kısırlaştırılması yapılacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zifte, Yapışan, Köpek, Hayata, Döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı