reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
20 Haziran 2019 - Perşembe 18:49
 
Zeray Güneşi'ne Gölge Düştü
ZERAY İnşaatın yaptığı projelerde neden toprak kayması yaşanıyor? Zeray İnşaat'ın Başiskele’deki projesinde toprak kayması yaşandı. Basketbol sahası, havuz ve kule toprak altında kaldı.
GÜNDEM Haberi
Zeray Güneşi'ne Gölge Düştü

Zeray inşaatın bir projesinde daha toprak kayması yaşandı.

 

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bir kolejin yanı başında ZERAY İnşaat tarafından yapımı tamamlanan 8 bloklu projeyi, yağmur vurdu! Bu konut projenin içinde yer alan basketbol sahası, havuz ve kule, 1 saat 15 dakikalık yağmurda toprak altında kaldı. Kayan toprak nedeniyle basketbol sahası etrafındaki bir konut ise ikinci katına kadar toprakla doldu. Belediyenin toprak kayması yaşanan alanı temizletmek için kamyon gönderdiği, ZERAY İnşaat’ın ise toprağı temizlemek için çalışma başlattığı öğrenildi.

 

ZERAY İnşaat’ın daha önce de 2012 yılında İzmit Yenimahalle bölgesinde yaptırdığı, Asrın Sarayları adlı sitenin bahçesinde toprak kayması meydana gelmiş, çökme görülmüştü. Duvar yapılınca kayma durmuştu ancak 2017 yılında sitenin bahçesinde tekrar kayma yaşanmaya başlamıştı. Site sakinleri, kazıklar çakarak, toprak kaymasına müdahale etmeye çalışmıştı. Sitenin bahçe duvarları, önünde geçen yol, toprak kayması nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti.

 

Bugün toprak kaymasına ilişkin firmadan açıklama geldi. O açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 

"İnşaat faaliyetleri ve daire teslimleri devam eden Zeray Güneşi projemizde; 19.06.2019 Çarşamba günü saat 15:00 - 15:30 arasındaki yoğun yağış sebebiyle ana arterlerdeki suların taşmasıyla proje kapsamındaki spor alanlarında biriken su bu bölümde kısmi bir çökmeye neden olmuştur. Olay yerinde yapılan incelemede park halindeki 1 araçta hafif hasar olduğu tespit edilmiştir. Olayın hemen akabinde gerekli çalışmalar başlatılmış olup, spor alanı onarım çalışmaları en kısa sürede tamamlanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeray, Güneşi'ne, Gölge, Düştü,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı