reklam
reklam
Haber
27 Mart 2019 - Çarşamba 10:22
 
Yılmaz, “Özen, HDP Eşbakanı gibi konuştu”
AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “İzmit’te ya Saadet, ya da AK Parti kazanır” diyen Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen’e yanıt geldi.
SİYASET Haberi
Yılmaz, “Özen, HDP  Eşbakanı gibi konuştu”

Yılmaz, “Milli görüş geleneğinin tabanından oy bekleyen bir adaya bu açıklama yakışmamıştır. Kimse kimseyi kandırmasın, bu sözlerin HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin ‘-Doğuda biz kazanıp, Batıda AK Partiye kaybettireceğiz’ sözünden hiçbir farkı yoktur” dedi.
 

AK PARTİYİ BÖLMEK İSTİYORLAR
AK Parti’nin de Milli Görüş tabanından geldiğini, bu ilişkinin çarpık ve kabul edilemez olduğu, sağduyulu ve samimi SP tabanını rahatsız edeceği açıktır. Siyaset koltuk sahibi olmanın ötesinde çok anlamlı ve değerli bir faaliyettir. Ama koltuk sahibi olmadan önce eğer işgal ettiğiniz konumu misyonun tam zıddınızdaki siyasete yani CHP zihniyetine hizmet için kullanıyorsanız; o zaman ilişkinizin başka bir boyutu var demektir.

En hafif tabirle bu ahlaki sorun içerir. Seçmen tabanınıza karşı da ihanet sayılır”
Bugün görülüyor ki, Saadet Partisi kendi tabanına ihanet eder duruma geldi. Geçen seçimlerde 28 Şubat sürecinin mimarı CHP ve HDP ile açıkça kol kola girdikten sonra gerçek yüzü ortaya çıkan ve oy kaybeden bu parti, şimdi anlaşılıyor ki ittifaklarını gizli yapıyor. Ama gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır!

Ahmet Özen de en sonunda ağzındaki baklayı çıkarmış, gerçeği söylemiştir. Bu açıklama seçime birkaç gün kala bu partiye gönül vermiş, inançlı, ülkesini, milletini, devletini seven, dürüst seçmenlerimiz için de adeta bir uyarıdır ve şanstır. Onlardan rica ediyorum, lütfen gerçeği görün.

AK Parti ülkesini seven herkesin partisidir. Özen’in söyledikleriyle, ‘-Doğuda biz kazanıp, Batıda AK Partiye kaybettireceğiz’ diyen HDP’li Sezai Temelli’nin sözlerinden hiçbir fark yoktur. Özen belli ki, İzmit’teki kritik yarışta kendi adına çekebildiği kadar oy çekip, AK Parti’yi zayıflatmayı planlıyor. AK Partiyi bölmek istiyor.

Bu oyuna devletin bölünmez bütünlüğüne inanmış, bu uğurda hayatını hiçe sayan Saadet Partililerin izin vermeyeceğine inanıyorum”.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz,, “Özen,, HDP, , Eşbakanı, gibi, konuştu”,
Yorumlar
Haber Yazılımı