ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
20 Ocak 2022 - Perşembe 10:39
 
Yenidoğan Camii pırıl pırıl hale geldi
13 Kasım 2021 tarihinde çıkan yangın sonucu ibadete kapatılan İzmit Yenidoğan Merkez Camisi’ndeki onarım ve yenileme işlerinin sonuna gelindi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi A Takımı öncülüğünde sürdürülen yenileme çalışmaları sonucu yangının olumsuz izleri silindi. Caminin kısa süre içinde yeniden ibadete açılması için yoğun tempoda çalışma yürütülüyor.
GÜNDEM Haberi
Yenidoğan Camii pırıl pırıl hale geldi

BÜYÜK HASAR GÖRMÜŞTÜ

Yenidoğan Mahallesi Vehbi Demirel Sokak'ta bulunan 1000 kişinin ibadet yapabileceği Yenidoğan Merkez Camisi’nde elektrik kontağı kaynaklı çıkan yangın camiyi kullanılmak hale getirmişti.

Ahşap bölümleri yanan, fayansları, çinileri kullanılmaz hale gelen caminin onarımı için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatı sonrası Büyükşehir A Takımı hemen kolları sıvadı. İlk etapta yapılan temizlik çalışmasıyla hasarlı bölümler ortadan kaldırılmış, ardından onarıma başlanmıştı. Elektrik tesisatı, alçıpan ve boya çalışmalarının yanı sıra Park ve Bahçeler ekipleri tarafından caminin kapı ve merdiven korkuluk montajları tamamlandı.

“TAHİR BAŞKAN TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYDU”

Yapılan çalışmalar ve destekleri nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden İzmit Yenidoğan Mahalle Muhtarı Ergün Mencik ve Yenidoğan Merkez Camii Dernek Başkanı Gültekin Özışık, “13 Kasım 2021 günü Camimizde elektrik kaynaklı bir yangın çıktı. Nakkaş işyemelerimiz, tavanlar, boyalar, giriş kapımız dahil olmak üzere büyük zarara uğramıştık. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr. Tahir Büyükakın duyar duymaz bizleri A Takım ekibiyle irtibata geçirerek taşın altına elini koydu. A’dan Z’ye her zaman yardımcı oldu.” dediler.

Gültekin Özışık başkanlığındaki cami derneği yönetimi, muhtarlık ve cami cemaatinin de gayretleriyle Yenidoğan Camii’ndeki onarım büyük oranda tamamlandı. Şimdi ısıtma, halı döşenmesi gibi bazı eksiklerin de tamamlanmasıyla bölgenin en önemli camii, kısa süre içinde ibadete açılır hale getirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenidoğan, Camii, pırıl, pırıl, hale, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı