reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
20 Mart 2019 - Çarşamba 16:01
 
Yeni Nesil Bisiklet İstasyonları Geldi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen KOBİS projesinin yeni istasyonları tanıtıldı.
YAŞAM Haberi
Yeni Nesil Bisiklet İstasyonları Geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen KOBİS Projesi büyük ilgi görüyor.

İzmit Merkez’de başlayan proje, 5. yılında 12 ilçeye yayıldı. KOBİS’in yeni nesil istasyonları Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından tanıtıldı.

12 ilçede kullanılan ve kullanıldığı ilk günden bu yana vatandaşların büyük ilgi gösterdiği KOBİS’te 35 yeni nesil istasyon kurulurken diğer istasyonlar baştan aşağıya yenilendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu KOBİS’in çevreci bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekti.

KOBİS, 498 Akıllı Bisiklet, 70 İstasyon, 864 Bisiklet Park alanından oluşuyor. Konumlandırılan 70 İstasyon, İzmit’te, ticaret merkezlerinde, konut alanlarında ve ulaşım odaklarında bulunarak, bisiklet yollarının üzerinde bir ağ oluşturmakta.

Sistem, üye kartı, Kentkartve kredi kartı olmak üzere 3 farklı şekilde hizmet veriyor. Akıllı bisiklet sistemini Kentkart ile kullanmak isteyen bisiklet severler; kiralama ‘kioskundan  ‘bisiklet kirala’ butonunu tıklayarak kiosk üzerindeki adımları tamamlaması, sonra sistemin verdiği 4 haneli şifreyi kullanarak bisiklet kiralayabilmektedirler. Fuar içinde bulunan Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’ndaki Seyahat Kartları bürosuna başvuran bisiklet severler, üyelik sözleşmesini imzaladıktan sonra aldıkları üye kartları ile istedikleri her istasyondaki park ünitesinden bisiklet kiralayabilmekte.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Nesil, Bisiklet, İstasyonları, Geldi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı