ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
07 Şubat 2021 - Pazar 13:51
 
YAVUZ ÇİFTİ GÖNÜLLERDE TAHT KURUYOR...
Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bu hafta sonu da devam ettirdiler. Yavuz Çifti, Pandemi kurallarına da riayet ederek, Kartepe ilçemizde gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde devletin şefkat elini hissettirmeye devam ettiler.
GÜNDEM Haberi
YAVUZ ÇİFTİ GÖNÜLLERDE TAHT KURUYOR...

Yavuz Çiftinin İlk Ziyaretleri Şehit Yakınları ile Gazilere Oldu

Şehitlerimizin emanetleriyle bir araya gelen ve onlara özel bir ilgi gösteren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz; Kartepe ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Şehitlerimiz; Göksal Sülü,  Şinasi Tekin, Necmi Semerci, Ersin Karakaş, Hasan Demir ve İbrahim Aydın’ın  ailelerini ziyaret ettiler.

 Şehitlerimizin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Yavuz Çifti, “Şehitlerimizin ve kahraman Gazilerimizin sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyoruz. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” dediler.

 Her programda kahraman Gazilerimizi de unutmayan ve onların da gönlünü alan Yavuz Çifti, Kartepe’de ikamet eden Gazilerimiz;  Yakup Gündüz ile Mesut Yılmaz’ı ziyaret ettiler. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: “Sizleri seviyoruz. Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.

 Yavuz çiftinin ziyaretleri ile mutlulukları yüzlerinden okunan gazilerimiz ve şehit aileleri: “Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin.” diyerek, Yavuz Çiftine, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

 Yaşlı ve Engellileri de Unutmadılar

 Gönülden Gönüle projesi kapsamında hane ziyaretlerine devam eden Yavuz çifti, ilk olarak Mehmet Zeki Efe ve Servet Kanma’yı evlerinde ziyaret ettiler. Mutlulukları gözlerine yansıyan Mehmet Zeki ve Servet amcalarımız çok sevindiklerini ifade ederek: “Ayaklarınıza sağlık, Allah devletimize zeval vermesin” dediler. 

 Güzel ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette amcalarımızın hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Yavuz çifti: “Her zaman sizlerin yanındayız, sizler bizim baş tacımızsınız” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundular. Engelli vatandaşlarımızın gönüllerinde köprü kuran, onları unutmayan Yavuz Çifti, Kartepe’de ikamet eden; Dilek Gülen, İbrahim Topçu ve Hatice Çenge’yi evlerinde ziyaret edip, hal ve hatırlarını sorarak, ihtiyaç ve taleplerini dinlediler.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuruyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmenin en önemli sorumluluklarının başında geldiğini belirten Yavuz Çifti:  “Gönüllere ve dualara talibiz. Sizlerle bir arada olmayı, önemsiyoruz.” diyerek, ihtiyaçlarının karşılanması hususunda yanında hazır bulunan yetkililere talimat verdiler.

 Vali Yavuz, Müzekka Hocamızı Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz, Türkiye’nin Dünya ülkeleri arasında lider olmasında büyük hizmetleri olan  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Din ve Ahlak Bilgisi dersi ve  dinimizin tek ve değişmez kılavuzu Kur’an-ı Kerim eğitimindeki öğretmeni Müzekka Gürbüz’ü Kartepe ilçemizdeki evinde ziyaret ederek, hayır dualarını aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Müzekka Gürbüz hocamız: “Ziyaretleriniz bizi mutlu etti. Mevlam hepinizden razı olsun, görevlerinizde ve hizmetlerinizde başarılar dilerim.” dedi.  Kartepe İlçemizde Kimsesizlerin Kimi Olmaya Devam Edildi.

Şehit yakınları, Gazilerimiz, Yaşlı ve Engellilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz çifti, Kartepe ilçesinde farklı mahallelerdeki 7 aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Bu şehirde ulaşamadığımız kimsenin kalmamasını istediklerini belirten Vali Seddar Yavuz ailelere: dedi.

 Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin şefkatli yüzünü ve sıcak elini hissettirmek, insanlarımızın gönlüne girmek, toplumsal duyarlılık oluşturmak, ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesini arttırmak, devlet ve halk arasındaki bağı güçlendirmek, sorunları yerinde incelemek ve kalıcı çözümler üretmek, maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla, Kartepe ilçemizdeki 20  aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve Eşi bu güne kadar ilimizde 245 aileyi evlerinde ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAVUZ, ÇİFTİ, GÖNÜLLERDE, TAHT, KURUYOR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı