reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
29 Ocak 2020 - Çarşamba 15:07
 
Yardımlar Derince'den Deprem Bölgesine Gidiyor
Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı Derince Şubesi’nin düzenledikleri kampanyada toplanan yardım malzemelerinin yer aldığı tır dualarla deprem bölgesine uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
Yardımlar Derince'den Deprem Bölgesine Gidiyor

Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin izlerini silmek için yurt genelinde çeşitli yardım kampanyaları düzenleniyor. Toplumsal konulardaki duyarlılığıyla bilinen Derinceliler de depremin acılarını paylaşmak ve yaralarını sarmak için ilçe genelinde düzenlenen yardım kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Derince Belediyesi ve Türk Kızılayı Derince Şubesi’nin öncülüğünde gerçekleşen kampanyaya yoğun destek sağlayan ilçe halkının temin ettikleri battaniye, kışlık kıyafet ve kolileri taşıyacak olan yardım tırı düzenlenen törenin ardından deprem bölgesine uğurlandı. Yardım tırının yola çıkacak olması dolayısıyla Zübeyde Hanım Kültür Merkezi önünde protokol ve vatandaşların katılımı ile bir program düzenlendi.

 

Başkan Aygün’den Önemli Mesajlar

Program Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Pala ve Abbas Bayrak, AK Parti Kocaeli İl Yöneticisi Zeki Canşi, Türk Kızılayı Derince Şubesi Başkanı Hasan Malo, muhtarlar, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Törende bir konuşma yapan Başkan Aygün, “Gün birlik olma, dayanışma günü demiştik. Hamdolsun, Kızılay ile birlikte düzenlediğimiz yardım kampanyasında Derince olarak yine tek yürek olduk ve topladığımız yardımların yer aldığı tırımızı deprem bölgesine dualarla yolcu ediyoruz. Rabbim, katkıda bulunan herkesten razı olsun” dedi. İmamı Azam Camii İmam Hatibi Zekeriya Altuntaş’ın yaptırdığı dua ile sona eren programın ardından yardım tırı dualarla deprem bölgesi olan Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: türkiye, kocaeli, haber, derince, belediyesi, elazığ, yardım, tırı, deprem
Yorumlar
Haber Yazılımı