reklam
reklam
reklam
Haber
30 Mart 2020 - Pazartesi 11:47
 
Whatsapp Kullanıcılarına Kısıtlama Geldi
Çoğu kişinin telefonunda kullandığı mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, internet kullanımının artması ile birlikte oluşan yoğunluğu azaltmak için 15 saniyelik video sınırı getirdi.
GÜNDEM Haberi
Whatsapp Kullanıcılarına Kısıtlama Geldi

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs(COVİD-19) salgını nedeniyle Türkiye'de de vatandaşın sağlığı ve güvenliği açısından 'Evde kal' çağrısı yapılmasıyla birlikte, bu çağrıya uyarak evde kalan vatandaşların internete akın etmesi sonucu oluşan internet trafiğinin önüne geçmek için,  Whatsapp kullanıcılarına video kısıtlaması geldi.

 

 

İNTERNET YAVAŞLADI

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını vatandaşın da alınan sıkı tedbirlere uyarak evde kalmasına neden olurken bu kez de internetin yoğun bir şekilde kullanılması internet trafiğinde ciddi bir artışa neden oldu.

 

VİDEO SINIRI GELDİ

Hizmet sağlayıcı ve internet üzerinden hizmet veren birçok firma, internet trafiğinin önüne geçmek için çeşitli önlemler almaya başladı. Dünya genenilde 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp da önlem alan şirketlerden biri olarak , oluşan yoğunluğu azaltmak için 15 saniyelik video sınırı getirdi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Whatsapp, Kullanıcılarına, Kısıtlama, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı