reklam
reklam
Haber
16 Aralık 2019 - Pazartesi 12:50
 
Velilerinden Açıklama: “Bıçak Kemiğe Dayandı”
Doğa Koleji’nin bazı kampüslerinde “maaş ödemelerinin yapılmadığı “gerekçesiyle öğretmenlerin dersleri boykot etmesi sonucu öğrenciler eğitim öğretimlerini devam ettiremiyordu. Peşin para ile kaydettirdikleri okulda öğrencilerin eğitim alamaması ve yaşanan belirsizlik velilerin tepkisine neden oldu. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Doğa Koleji kampüsü önünde veliler bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Velilerinden Açıklama: “Bıçak Kemiğe  Dayandı”

Doğa Koleji’nin bazı kampüslerinde “maaş ödemelerinin yapılmadığı “gerekçesiyle öğretmenlerin dersleri boykot etmesi sonucu öğrenciler eğitim öğretimlerini devam ettiremiyordu. Peşin para ile kaydettirdikleri okulda öğrencilerin eğitim alamaması ve yaşanan belirsizlik velilerin tepkisine neden oldu. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Doğa Koleji kampüsü önünde veliler bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Doğa Koleji velilerinin gerçekleştirdiği basın açıklamasını velileri temsilen Nevin Felekoğlu okudu:  

“ Sayın Basın Mensupları, Değerli Veliler;

124 kampüs, 82 bin öğrenci ve 13.500 personeliyle Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük okul zinciri olan Doğa Koleji, birbirlerini seven, sayan öğretmeni, velisi, öğrencisi, idarecisi, güvenlik ve temizlik personeliyle büyük bir ailedir.

Yaklaşık iki yıldır süren, ama son altı ayda belirginleşen Doğa Okulları çıkmazı bizleri ayrıştırmak yerine iyice birbirimize kenetledi. Bizler okulumuzu seviyoruz, öğretmenlerimizi seviyoruz. Biz başka okullara nakil yaptırmak değil okulumuzda olmak istiyoruz. Aylardır maaş almadan fedakarca çalışan, kendi dertlerini kenara bırakıp, bizleri sakinleştiren, sabredelim diyen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize minnettarız. Öğretmen, idareci, çalışan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için buradayız.

BIÇAK KEMIĞE DAYANDI!

Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Okulumuz bizim için çok önemli ve değerli. Hiçbir yere gitmiyoruz. Buradayız… Bugün okulumuzun sorunsuz devam ettiğine dair açıklamayı duymadan okullarımızı terk etmeyeceğiz.”

DOĞA KOLEJİ VELİLERİ

 

Doğa Koleji Velileri TBMM’de bulunan Kocaelili vekillere de  mektup yazarak yaşanan mağduriyetin giderilmesini de istedi. 9 Aralık tarihinde vekillere iletilen  mektupta :

“ Sayın  Vekilim;

Biz, Kocaeli Doğa Koleji Kampüslerinde okuyan, binlerce öğrencinin velilerinden oluşan büyük bir aileyiz. Bildiğiniz üzere Türkiye genelinde Doğa Koleji’nde çalışan öğretmen ve idareci maaşları ödenmemektedir. Yaşanan bu olumsuz sürece ragmen fedakar bir şekilde çocuklarımızın eğitimi için görevini layıkıyla yerine getiren öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

Kocaeli Doğa Koleji ilimizin güzide eğitim kurumlarından biri olup, akademik, spor, sanat, toplumsal duyarlılık, çevre, tarih, veli – okul işbirliği alanlarında yaptığı özverili çalışmalar ve başarılarla başta biz veliler olmak üzere tüm Kocaeli halkının, Kocaeli kamu ve özel sektör yöneticilerinin takdirini kazanmıştır.

Okulumuzda yaşanan süreçle ilgili olarak, basından edinilen bilgiler hariç, Doğa Koleji Genel Merkezi’nden biz velilere herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Var olan sıkıntıların nasıl aşılacağı, sürecin nasıl yürütüleceğinin belirsizliği başta öğretmen, idarecilerimiz olmak üzere biz veliler dolayısıyla çocuklarımızı tedirgin etmektedir.

Okulumuz velileri olarak talebimiz açık ve nettir. Aynı okulda, aynı öğretmen ve idarecilerle çocuklarımızın eğitim hayatını devam ettirmek istiyoruz. Bizler için çok değerli öğretmen ve idarecilerimizin yaşadığı sıkıntıları aşmaları için her türlü desteğe de açığız.

Basından öğrendiğimiz kadarıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaşanan sıkıntıları bildiği, fakat çözüm olarak Doğa Koleji çalışanlarını ve biz velileri tatmin eden bir açıklamanın yer almadığını görüyoruz.

Bu durum çerçevesinde özellikle 8.sınıf LGS sınavına hazırlanan öğrencilerimiz başta olmak üzere ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın, çocukları için her türlü fedakarlığı göze alan biz velilerin, Kocaeli’nin haklı gururu okulumuzun idareci ve öğretmenlerinin yaşadığı travmayı, üzüntüyü kelimelerle anlatmamız mümkün değil.

Sayın Vekilim, Doğa Koleji Ailesi olarak okulumuz çalışanlarının her yönü ile arkasındayız. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza inancımız tam.

Sizlerden istirhamımız:

  • Anayasal hak olan eğitim hakkının kesintisiz, devam etmesi çerçevesinde çözüm sürecinin en kısa sürede tamamlanması,
  • Sayın Valimiz ile veli temsilcilerinin görüşmesi için randevu ayarlanması,
  • Sürecin sağlıklı ilerliyebilmesi için yetkililerce gelişmelerin, çözüm çalışmalarının okulumuz idaresi ve velilerle paylaşılması,
  • TBMM nezdinde ilimizin vekili sıfatıyla Doğa Koleji Ailesi olarak bizlerden desteğinizi esirgememeniz.

Bu vesile ile büyük Doğa Koleji Ailesi olarak iyi haberlerinizi beklediğimizi bildirir, saygılarımızı sunarız

 

Doğa Koleji Öğrenci Velileri

Kaynak: Editör:
Etiketler: Velilerinden, Açıklama:, “Bıçak, Kemiğe, , Dayandı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı