reklam
reklam
Haber
08 Şubat 2020 - Cumartesi 14:18
 
Veliler, Yetkililere Seslendi: Okulumuz Yıkılmasın !
Okullarının yıkılacağını öğrenen Yahyakaptan Anakucağı Anaokulu velileri, yetkililere seslenerek yıkımın dönem sonuna kadar ertelenmesini talep etti.
GÜNDEM Haberi
Veliler, Yetkililere Seslendi: Okulumuz Yıkılmasın !

Yahyakaptan Mahallesi’nde bulunan Anakucağı Anaokulu velileri, geçtiğimiz gün okullarının yıkılarak yerine yeni bir okul binasının dikileceğini öğrendi. Bunun üzerine okullarının en azından dönem sonuna kadar yıkılmamasını isteyen veliler, imza kampanyası başlattı. Kocaeli Veli-Der ise velilere açıklamasında destek verdi.

‘BİLGİ DAHİ VERİLMEDİ’

Okulun önünde bir araya gelen veliler, “Bugün İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in açıklaması üzerine Anakucağı Anaokulu velileri olarak ‘Okuluma Dokunma’ diyerek imza toplamaya başladık. Dönem başında ya da yarıl yıl tatilinde dahi okulun boşaltılacağı ile ilgili velilere hiçbir bilgilendirme yapılmamış, okula kayıt alınmaya devam edilmiştir. Velilerin yaşayacağı sıkıntılar hiç hesaplanmadan ani bir kararla okulun boşaltılacağı açıklaması yapılmıştır. Dönem ortasında çocuklarımızın okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmaları onları olumsuz etkileyecektir. Bu kararla ilgili Anakucağı Anaokulu velileri olarak özellikle Sayın Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy’dan ve ilgili kurumların yöneticilerinden destek bekliyoruz. Aksi halde çocuklarımız ve bizler süreçten dolayı mağdur olacağız” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Veliler,, Yetkililere, Seslendi:, Okulumuz, Yıkılmasın, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı