reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:14
 
Vekillerin Katıldığı İlk Danışma
AK Parti danışma meclislerine hız kesmeden devam ediyor. Genişletilmiş 94. Körfez ilçe danışma toplantısına ilk defa meclisin tatil olmasından dolayı milletvekilleri katıldı.
SİYASET Haberi
Vekillerin Katıldığı İlk Danışma

9 Temmuz’da Gölcük’te başlayan genişletilmiş ilçe danışma meclislerinin 5’incisi Körfez’de bugün yapıldı. Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde yapılan 94. Körfez danışma toplantısına ilk kez milletvekilleri katıldı. Meclis tatilde olduğu için saha çalışmalarına başlayan milletvekillerinden önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve milletvekili Fikri Işık, Cemil Yaman ve İlyas Şeker toplantıda yer aldı. Ayrıca toplantıya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt,  AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Körfez eski Belediye Başkanı İsmail Baran, meclis üyeleri ve birçok AK Partili katıldı.

 

MUHASEBEMİZİ YAPACAĞIZ

Önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, önemli uyarılarda bulundu. Işık, "Kendi içimizde bu muhasebeyi yapacağız, sizler de görüşlerinizi, düşüncelerini söyleyeceksiniz. Bizler almamız gereken mesajı alıp ve işlemleri yapmak için yola koyulacağız. Kendi içimizde eleştiriden çekinmeyeceğiz, şu darılır, bu darılır şunu söylersem belediye başkanı bana kızar diye düşünmeyeceğiz ama şu kapıdan çıktıktan sonra biz AK Partiliyiz diyeceğiz” dedi.

 

“KOCAELİ TEŞKİLATLARININ YÜKÜ SENİN OMUZLARINDA”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her zaman söylüyorum AK Parti büyük bir ailedir ve bu büyük bütünlüğümüzü her seçimde göstermişizdir. Ailenin özelliği iyi günde kötü günde birbirine yardım etmesidir. Bir eksikliği olduğu zaman el ele kol kola birbirine yardım etmiştir. Bu birlik ve beraberliği Kocaeli teşkilatı Türkiye’ye göstermiştir.  Ben Mehmet Ellibeş olarak 41 yıl Gölcük Belediyesi’nde görev yapmış biri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile il başkanı olarak görevlendirildim ve bu benim için bir onur bir gururdur. Benim üzerimdeki yükü size anlatamam. Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Mayıs Cuma günü saat 18 sularında aday arkadaşlarımla huzuruna çıktığımız da bana son sözü şöyle ifade etti;“ Kocaeli teşkilatlarının yükü Mehmet senin omuzlarında” ben de ne demişim orada dilimden çıkmış şuan omuzlarımın çöktüğünü hissediyorum demişim gayri ihtiyari. Kendileri bana moral verdiler hayır hala dimdik dediler. Sizden aldığımız güç ile çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

“BU MİLLET ASLINDA ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİKTEN KURTULDU”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Allah herkese böyle bir teşkilat nasip etsin, ortada fol yok yumurta yok ama bakıyoruz salon hınca hınç dolu. Gerçekten gücünü milletten alan bir liderin teşkilatıyız. Cumhurbaşkanımızın davasına verdiğiniz katkıdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu millet aslında öğrenilmiş çaresizlikten kurtuldu. Öğrenilmiş çaresizlik ne demek kısaca bahsedeyim size, pireleri cam bir fanusa koyarlar alttan da bir sıcaklık verirler ve üstüne cam bir kapak koyarlar. Alttan ısınan pireler zıplamaya başlar, zıpladıkça başlarını cama vururlar sonra başlarını vurmamak için vurmayacak kadar zıplarlar. Deneyin sonunda camı kaldırırlar ve pireler sadece o kadar zıplarlar. Buna öğrenilmiş psikoloji denir. Sayın Cumhurbaşkanı bu milleti tekrar tarihsel özüne kavuşturan, neler yapabileceğini ve bunu bu teşkilatlarla yaptı” dedi.

 

“BURASI KEYİF MAKAMI DEĞİL”

Büyükakın devamında, “17 yıl önce geldiğimiz iktidara çok güzel projeler yaptık ve tekrar yapacağız. Geçmiş dönem belediye başkanlarımız çok güzel işler yaptı. Bizler onlardan aldığımız bayrağı tekrar ileriye taşıyacağız. Zamanımızın yarısının belediyedeki işlere ayırıyoruz diğer yarasını da STK’lara, derneklere harcıyoruz. Bunu şöyle değerlendiriyorum; Bizler sanki hiç seçim olmayacak gibi var gücümüzle çalışıyor, projeler üretiyoruz ve yarın seçim var gibi de inanılmaz gibi bir gayretle çalışıyoruz. Ağır bir vebalin altındayız, sizlerle birlikte bunun altından kalkacağız. Bizler gerçekten ateşten bir gömleği giydik, milletin emanetini almak gerçekten büyük bir yük.  Bir garibi unutursak öbür tarafta bir açıklaması izahı. Burası keyif makamı, için huzur edebileceği, gece başını yastığa rahatça koyabileceğin bir yerde değil. Bu şuurla hareket ettik, biz doğru olduğumuz sürece, adaletle hareket ettiğiniz sürece, istişaremizi yaptığımız sürece garibin duası her zaman bizimle olacaktır” dedi.

 

 

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Genişletilmiş 94. İlçe danışma toplantısında ilk olarak konuşan AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna,”15 Temmuz’u anarak başladı. 31 Mart yerel seçimlerinde Körfez’de Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile ittifak yaparak seçime girdik ve çok güzel bir çalışma yaptık, Çalışmaya devam ediyoruz. Aylık mahalle toplantılarımızı yapıyoruz, Körfez teşkilatımız çok çalışkan bir partidir, çok güzel bir çalışma yapıyoruz ve büyük Türkiye yolunda yürümeye gayret gösteriyoruz” dedi.

 

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “3 Kasım 2002’den beri AK Partimiz çok çalıştı. Bizlerde 31 Mart yerel seçimlerinde çok çalıştık ve bayrağımızı tekrar Körfez binasında dalgalandırdık. Bizler çok güzel bir seçim geçirdik, teşkilatlarımızın çok güzel bir çalışması var ve biz seçimden seçime çalışan bir teşkilat değiliz. Yarın bir seçim yok ve sizler bu binayı hınca hınç doldurdunuz. Sizler bir iltifat beklemeden buradasınız Allah hepinizden razı olsun. Biz 100 gündür belediyeyi yönetmeye çalışıyoruz. Eski belediye başkanımızdan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımaya çalışıyoruz. Biz biliyoruz ki bölünürsek gücümüz azalır, bir olursak beraber olursak yol alırız. Biliyoruz ki Körfez'de böyle bir bölünme söz konusu değildir.  Eski belediye başkanımızın yaptığı projeleri bitirmeye çalışıyoruz. Stratejik planlarımızı hazır aynı gayretle yolumuza devam ediyoruz. Durmak yok yola devam diyoruz. Bizler Körfez’in geleceği için çalışmaya gayret gösteriyoruz, planlarımız hazır, beraber yürüyeceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK Parti, Kocaeli, Danışma, Meclis, Mehmet Ellibeş, Tahir Büyükakın,
Yorumlar
Haber Yazılımı