reklam
reklam
Haber
02 Temmuz 2020 - Perşembe 18:12
 
Vekil Yaman Gündemi Değerlendirdi
Kocaeli TV canlı yayın konuğu olan Kocaeli AK Parti Milletvekili Cemil Yaman gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Vekil Yaman Gündemi Değerlendirdi

Kocaeli TV ekranlarında gerçekleşen canlı yayına konuk olan Kocaeli AK Parti Milletvekili Cemil Yaman Ceylan Demir'in sorularını yanıtladı.


İlk olarak Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin saldırıları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşanan olay üzerine sosyal medyada yeni düzenlemeler yapılacağına dair açıklama yapan Milletvekili Cemil Yaman Şunları söyledi:


'' Öncelikle Hamza Salih yavrumuz dünyaya hoşgeldi. Albayrak ailesinin gözü aydın olsun. İnşallah vatana millete hayırlı evlat olur. Her kimden gelirse gelsin insanlığa yapılan bu tür saldırıları kınıyorum. İnsanlıktan nasibini almamış yaratıkların bu söylemlerini kınıyorum ben. Eğer bir anneye eğer bir dünyaya yeni gözünü açmış bir yavruya bu tür saldırılar çok alçakçadır ve alçakça bgir düşüncenin ürünüdür. 


3-5 KENDİNİ BİLMEZ YÜZÜNDEN SOSYAL MEDYAYI KAPATACAĞIZ ANLAMINA GELMEZ


Sosyal medyayı elbetteki kullanalım, sosyal medyayı kullanmayı teşvik edelim ama şu demek değildir,bize başkasına hakaret etme hakkını vermez.Biz özgürüz her istediğimizi yaparız ama özgürlük başkasının özgürlüğünün başladığı noktaya kadardır. Sosyal medya çok büyük bir alan tüm insanlık artık sosyal medyayı kullanmaya başladı. 3-5 kendini bilmez yaratığın bu tür ifadeleride biz sosyal medyayı kullanmayalım kapatalım anlamına gelmez.

 

SİSTEME OTURTMAYA ÇALIŞIYORUZ


Sosyal medyayı bir sistem içine oturtmak lazım. Bu konudada zaten  yasal bir çalışma vardı yani bu bizim gündemimizdeydi. Bu olayla birlikte sayın Cumhurbaşkanımızın ailesine kızına ve damadına karşı yapılan bu çirkin saldırıdan sonra sayın Cumhurbaşkanımız böyle bir açıklama yaptı. Özgürlükleri kısıltlamadan olabildiğince bir sisteme oturtmaya çalışıyoruz. Buda önümüzdeki günlerde yasalaşacak. 


Ardından Gebze'nin il olması konusunda verilen önergeler üzerine konuşan vekil Yaman şu ifadelere yer verdi.


'' Ben bir çok mecrada görev yaptım. Mesele şudur ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' bizim siyaset yapma nedenimiz bu. doktorlar ve siyasetçilerin ortak davası insanları mutlu etmektir. Daha güzel yaşasınlar diye siyaset yapıyoruz. 


VATANDAŞ HİZMET ALMAYACAKSA BİR ANLAMI KALMAZ


Türkiye'de bugün 81 vilayet var. Bu kadar çok vilayete ihtiyaç var mıdır? Tartışılır. Bir ilçeyi il yapmak sorunu çözecekse bütün ilçeleri il yapalım ama vatandaşımız hizmet almayacaksa bunun çok da bir anlamı olmaz. 

 

GÜNDEMDE BÖYLE BİR KONU YOK


Türkiye'nin gündeminde, AK Partinin gündeminde, Hükümetin gündeminde böyle bir konu yok. Gebze'nin en başta ben il olmasına sevinirim. Vilayet tabelası koymak sorunu çözmüyor.

 

İLÇEYİ İL YAPMAK MESELEYİ ÇÖZMÜYOR


Türkiye'nin gündeminde yeni vilayetler söz konusu olduğunda 82 ilin Gebze olması için ben elimden geleni yaparım ama bir ilçeyi il yapmak meseleyi çözmüyor.

Konuşmasının devamında ise Kömürcüler OSB'nin kaldırılmasına da değinen Vekil Yaman bu tesislerin kurulmasının doğru olmadığı söylemiştim. Ak parti olarak biz o alanlara yeni sanayi alanlarının kurulmasına izin vermedik.  Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum'da yetkililerle bir araya gelerek noktayı koydu. Belli bir süreleri var ve kapatılacak. bana göre orada ticari alan olmalı. ifadelerini kullandı.


Canlı yayının sonunda ise Kocaeli TV aracılığıyla 35 kişiye kitap hediye edeceğini söyledi. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Yaman, Gündemi, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı