ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
08 Nisan 2020 - Çarşamba 16:20
 
Vekil Şeker'den Mecliste Koronavirüs Açıklaması
Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker TBMM’de gerçekleştirilen toplantıda ülkede devam eden Koronavirüse karşı mücadeleyi değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
Vekil Şeker'den Mecliste Koronavirüs Açıklaması

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker TBMM’de koronavirüse karşı verilen mücadeleyi değerlendirdi 

Değerli milletvekilleri, ülkemizde coronavirüsle mücadele için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında ve Sağlık Bakanımız Doktor Fahrettin Koca'nın koordinasyonunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Coronavirüsün yayılmasını önlemeye yönelik, Türkiye, Avrupa Birliği ülkelerine göre çok daha erken tedbirler aldı. Avrupa ülkeleri, coronavirüs salgınında ilk vakayı gördüklerinden itibaren otuz dokuz-elli dört gün sonra tedbir almaya başlarken, Türkiye iki-üç gün içinde harekete geçerek tedbir almaya başladı. Örneğin, ilk vakadan bir gün sonra okulların ve üniversitelerin eğitimlerine ara verildi, kamuya açık toplu etkinlikler kısıtlandı, iki gün sonra kapsamlı seyahat ve ulaşıma kısıtlama getirildi, dört gün sonra insanların toplu bulunduğu mekânlar geçici olarak kapatıldı. Alınan tedbirlere "Hayat eve sığar." deyip evde kalarak sağlık sistemimize ve çalışanlarımıza destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

ŞEHİTLERİ DE UNUTMADI 

Diyarbakır'da piyon terör örgütünün hain saldırısında hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Şeker'den, Mecliste, Koronavirüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı