reklam
reklam
Haber
21 Temmuz 2019 - Pazar 12:55
 
Vatandaşı Darp Eden Minibüs Şoförüne İbretlik Ceza
Kocaeli'de son zamanlarda yaşanan minibüs şoförlerinin vatandaşa kötü muamelede bulunması ve darpa akdar varan müdahalelerde bulunması sonucu Büyükşehir yetkilileri harekete geçti ve vatandaşı darp eden sürücüye ceza verildi.
ASAYİŞ Haberi
Vatandaşı Darp Eden Minibüs Şoförüne İbretlik Ceza

Özel Halk Otobüsü şoförünün vatandaşı darp etmesi, KocaeliBüyükşehir Belediyesi Ulaşım Denetleme ekiplerini harekete geçirdi. Vatandaşı darp eden sürücü Sebahattin G.’ye ceza yağdı. Görme Engelli Şeyma Büyükurvay’a kötü davranan sürücü hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

 

KAMERALAR İNCELENDİ DARP TESPİT EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığına bağlı denetleme ekipleri tarafından yapılan ihbarlar doğrultusunda güvenlik kameraları incelendi. İncelemenin ardından Sebahattin G.’ nin vatandaşı darp ettiği tespit edildi. Görme Engelli Şeyma Büyükurvay’a kötü davranan bir diğer sürücünün görüntülerinin incelenmesi üzerine yasal işlem bu sürücü hakkında da başladı.

 

İŞTE CEZASI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Denetleme ekipleri tarafından her iki özel halk otobüsüne yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısında alınan karar ile 41 J 4074 plakalı aracın 5 gün bağlanmasına karar verildi. Şoförler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılarak, ilgili kooperatiflere ve araç sahiplerine de gerekli uyarılar yapıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaşı, Darp, Eden, Minibüs, Şoförüne, İbretlik, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı