reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
22 Ağustos 2019 - Perşembe 17:25
 
Vatandaş Yaya Geçidi İstiyor
Umuttepe'de bir rezidansda ve hemen aşağısındaki bir yurtta yaşayan vatandaşlarımızın rahatsız oldukları ve çözüme kavuşturulmasını istedikleri taleplerini 0543 335 41 41 numaralı Whatsapp paylaşım hattımıza ilettiler.
- Haberi
Vatandaş Yaya Geçidi İstiyor

YAŞLILAR VE ÇOCUKLU ANNELER İÇİN SORUN TEŞKİL EDİYOR

İzmit Umuttepe mevkiinde bulunan ve görüntülerde de görülebilen öğrenci yurduna ve bölgene bulunan rezidansa İzmit'ten gelenler ve o bölgeden İzmit'e gidenler karşıdan karşıya geçemiyor. Tam da bölgede bulunan durağın tam karşısında yayaların trafiği tehlikeye atmaması adına yol ortasındaki refüje tel örgü örülmüş durumda. Vatandaşlar ise en yakın üst geçidin 1-1,5 km ileride olduğunu belirterek durağın karşısındaki tel örgünün kaldırılıp, yaya geçidi konulmasını ve yaya geçidinden 100 metre önce hem geliş hem de gidiş istikametine hız kesici, kasis koyulmasını istiyor. Tarafımıza ulaştırılan bilgilye göre bölgede bulunan gerek çocuklu ve gerek yaşlı vatandaşlarımızın 1 km yakındaki üst geçide yürümesi vatandaşları zor duruma sokuyor. İzleyicimizin iddiasına göre durum büyükşehir belediyesi yetkililerine iletilmiş ve "1 Km yakında üst geçit mevcut." yanıtı alınmış.

 

Vatandaşlarımızın tek isteği ise, gerçekleştirdiği her projede vatandaşın ve Kocaelili'nin rahatını, refahını ve huzurunu düşünen büyükşehir belediyesi yetkililerinden bu duruma da bir çözüm bulunması.

 

Kaynak: Editör: Burak TURAN
Etiketler: Vatandaş, Yaya, Geçidi, İstiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı