ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
17 Ocak 2021 - Pazar 14:17
 
Valilikten, Hürriyet Hakkında Soruşturma Açıklaması
Kocaeli Valiliği, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e açıldığı iddia edilen soruşturma olmadığını yapılan bir ön araştırma olduğunu ifade etti; "Yapılan işlem bir soruşturma olmayıp ön araştırmadır. Araştırma sonucu, İçişleri Bakanlığına gönderilecek olup ilgililer hakkında gerek duyulur ise yetkili makam olan İçişleri Bakanı’nca ön inceleme izni verilerek, dosya Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma yapmak üzere, İçişleri Bakanlığınca gönderilecektir" denildi.
GÜNDEM Haberi
Valilikten, Hürriyet Hakkında Soruşturma Açıklaması

Kocaeli Valiliği, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e açıldığı iddia edilen soruşturma hakkında yazılı açıklama yaptı.

 

VATANDAŞ, HÜRRİYET'TEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTUR

Medya kuruluşlarında, “İzmit Belediyesine Müfettiş Görevlendirildi”, “Hürriyet Hakkında Soruşturma Açıldı” şeklinde haberler yayınlanması üzerine Valiliğimizce kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gereği duyulmuştur. İzmit İlçemiz sınırlarında ikamet eden ve bir sitenin yöneticiliğini yapmakta olan vatandaşımız, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe ile müracaat ederek; İkamet ettiği sitenin dışında bulunan çöp konteynerlerinin temizliklerinin ve gerekli dezenfektasyon işlemlerinin yapılmadığı, çöplerin zamanında ve gerektiği gibi toplanmadığı gerekçesiyle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Temizlik İşleri Müdüründen şikayetçi olmuştur.

 

 

RUTİN SÜREÇ İŞLETİLMİŞTİR

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğüne gönderdiği yazı ile İzmit Belediye Başkanı ve Temizlik İşleri Müdürü hakkında 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanun uyarınca soruşturma yapma izni talebinde bulunmuş ve İller İdaresi Genel Müdürlüğü de konu hakkında ön araştırma yapılmasını Valiliğimizden yazı ile istemiştir. Valiliğimizce de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan bir Müfettiş görevlendirilerek Savcılık veya herhangi bir vatandaşın başvurusuna uygulanan rutin süreç işletilmiştir.

 

SORUŞTURMA OLMAYIP ÖN ARAŞTIRMADIR

Yapılan işlem bir soruşturma olmayıp ön araştırmadır. Araştırma sonucu, İçişleri Bakanlığına gönderilecek olup ilgililer hakkında gerek duyulur ise yetkili makam olan İçişleri Bakanı’nca ön inceleme izni verilerek, dosya Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma yapmak üzere, İçişleri Bakanlığınca gönderilecektir.

 

ÜZÜNTÜ İLE İZLENMİŞTİR

4483 sayılı yasa uyarınca Savcılık yazısı ile başlatılan, tüm memurlar ve diğer tüm kamu görevlileri hakkında uygulanan yasal ve zorunlu bir sürecin sanki İzmit Belediye Başkanına uygulanan olağan dışı ve maksatlı bir uygulama gibi algılatılma çabası tarafımızdan üzüntü ile izlenmiştir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilikten,, Hürriyet, Hakkında, Soruşturma, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı