reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
20 Mart 2019 - Çarşamba 18:16
 
Valilikte 96. Mesleki Eğitim - Sanayi İşbirliği Protokolü İmzalandı
Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile özel bir otomotiv yedek parça şirketi arasında yapılan “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü İmza Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Valilikte 96. Mesleki Eğitim - Sanayi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile özel bir otomotiv yedek parça şirketi arasında  yapılan “Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği” Protokolü  İmza Töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.

Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine;  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve firma yetkilileri katılım sağladı.

Vali Hüseyin Aksoy toplantıda  yapmış olduğu konuşmalarında; “Sanayi kuruluşlarıyla meslek liselerimiz arasında düzenlenen 96. Protokolümüz. Amacımız öğrencilerimizin, staj yapmalarını sağlamak ve daha sonrasında da sektörün ihtiyaç duyduğu insanların çalışmalarına imkan yaratacak bir ortamı ortaya koyabilmektir. dedi.

Vali Aksoy daha sonra, Bu protokolün hem milli eğitimimize hem de sanayi kuruluşumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bu karşılıklı işbirliğini önümüzdeki süreçte Kocaeli olarak daha da farklı noktalara taşıyarak eğitim ve sanayi işbirliği noktasını daha üst boyutlara getirmiş olacağız. Şeklinde konuştu

İmzalanan Mesleki Eğitim-Sektör İşbirliği Protokolüyle;Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrenci ve öğretmenleri alanları ile ilgili yeni teknik ve yöntemlerle tanıştırılacak, bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılacak, öğrencilerin mesleki eğitim / stajları konusunda işbirliği yapılacak, işletmenin imkanları dahilinde okulun ihtiyaçları karşılanacak ve okulun eğitim ortamlarının geliştirilmesi kapsamında AR-GE çalışmaları yapılacaktır.Ayrıca işletmenin imkanları dahilinde başarılı öğrencilere burs verilecek ve söz konusu okuldan mezun olan öğrencilere istihdamda öncelik verilecektir." 

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy  ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle “Mesleki Eğitim- Sektör İşbirliği” Protokolünü imzalayarak, günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilikte, 96., Mesleki, Eğitim, -, Sanayi, İşbirliği, Protokolü, İmzalandı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı