reklam
reklam
Haber
29 Ekim 2020 - Perşembe 14:07
 
Vali Yavuz “Salgını Arttıracak Bir Yanlışın İçine Düşmeyelim”
Cumhuriyet Bayramı sebebiyle şehirlik ziyaretinde bulunan Vali Seddar Yavuz uyarılarda bulunarak, “Salgını arttıracak bir yanlışın içine düşmeyelim” dedi.
GÜNDEM Haberi
Vali Yavuz “Salgını Arttıracak Bir Yanlışın İçine Düşmeyelim”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla şehitlik ziyaretinde bulundu. Şehitlik ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Yavuz; “Cumhuriyet bayramlarını coşkulu bir şekilde kutlamak istiyorduk fakat yapamadık. Salgın nedeniyle bir kampanya başlatarak 97 bin bayrak dağıtımını hedeflemiştik. 97 bin diye açıklamıştık ama bu 120 binlere kadar çıktı” dedi. 

“BİZ KUTSAL DEĞERLER İÇİN ÖLMEYİ ŞEREF OLARAK DEĞERLENDİRİRİZ”

 Yavuz konuşmasının devamında; “Türkiye Cumhuriyeti kuruluştan önce karşısına çıkan risklerle yine yüzleşiyor. Trablusgarp, Balkanlar, Yemen yine kuşatma altındadır. Sessiz ve büyük bir devrim gerçekleşiyor. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak sahada onların yaptığı tüm saldırılarla baş edecek güce sahibiz. Doğu Akdeniz’in ardından Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırarak aciziyetini ortaya koydu. Biz elbette savaşın ne tarafı ne destekçisiyiz ama konu vatan olunca ölmeyi en iyi bilen devletiz. Belki de dünyada kutsal değerleri için ölmeyi bir şeref olarak değerlendiririz” diye belirtti 

“2 BİN 200 YILLIK ŞANLI BİR TARİHE SAHİP MİLLETİZ”

 “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin emin ellerde olduğunu ve oyun kurucu olduğunu söylemek istiyorum” diyen Yavuz, “83 milyon vatan evladı ve soydaşlarımızın, dünyadaki mazlumların sesini haykıracak bir ses olduğunu herkes oluyor. O yüzden Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini geçmek için çalışan bir devletimiz var. 2200 yıllık şanlı bir tarihe sahip bir milletiz. Biz çıkarsak ne Avrupa ne Asya tarihini yazamazsınız. O yüzden milletimizin Türk tarihini iyi öğrenmesi, ecdadına saygı göstermesi gerekmektedir. Bu anlayışta sultan Alparslan’dan Atatürk’e tüm liderlerimizi saygıyla anıyoruz” diye belirtti. 

“SALGINI ARTIRACAK BİR YANLIŞIN İÇİNE DÜŞNEYELİM”

 Vali Yavuz konuşmasının sonunda; “Allah’ın seçip onurlandırdığı Aziz şehitlerimize rahmet diliyoruz. Vücudunda izlerini taşıyan gazilerimize teşekkür ediyoruz. Onların devlete nazlanma hakları vardır. O yüzden taleplerini çok görmeyelim, onlara saygı duymamız, sahip çıkmamız gerekir. Cumhuriyet hepimizin ortak değeridir. Buradan tekrar ikaz ediyorum. Lütfen pandemi kurallarına uyalım, salgını arttıracak bir yanlışın içine düşmeyelim ve başkalarının hastalığa yakalanmasına sebep olmayalım.” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz, “Salgını, Arttıracak, Bir, Yanlışın, İçine, Düşmeyelim”,
Yorumlar
Haber Yazılımı