reklam
reklam
Haber
09 Ocak 2019 - Çarşamba 13:36
 
Vali Aksoy'dan Gazeteciler Günü Mesajı
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Aksoy'dan Gazeteciler Günü Mesajı

Hüseyin Aksoy, 'Ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanında yaptıkları haberlerle kamuoyuna bilgilendirmekte' olan gazetecilik mesleğinin önemini belirtti. Vali Hüseyin Aksoy mesajında şu sözlere yer verdi:

"Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Günümüzde her insanın bilgiye ulaşması, doğruları öğrenebilmesi ve kendi fikirlerini ifade edebilmesi özgürlüğü en temel hak olarak tüm dünyada tartışmasız kabul görmektedir.

Gazetecilik mesleği de; sadece basın mensupları açısından değil, onların açtıkları pencereden dünyayı takip eden tüm insanlar açısından son derece önemli ve anlamlıdır. Toplumsal bilinçlenmeye büyük katkı sunan basın mensupları, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükseltilmesini de sağlamaktadırlar. Üstlendikleri görev itibariyle kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler, ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanında yaptıkları haberlerle kamuoyuna bilgilendirmektedirler.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hülasa bir milletin hedef-i saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” ilkesinden hareketle; çalışmalarını büyük bir özveri ile devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aksoy'dan, Gazeteciler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı