ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
25 Ağustos 2021 - Çarşamba 13:59
 
Vakıf İş Merkezi İzmitli esnafın oldu!
Vakıf İş Merkezi’nin bugün gerçekleştirilen ihalesine 3 firma katılırken iş merkezinin kiracılarının kurduğu İzmit Birlik Limitet Şirketi ihaleyi kazandı.
GÜNDEM Haberi
Vakıf İş Merkezi İzmitli esnafın oldu!

Deprem Yönetmeliği’ne uygun olmaması nedeniyle Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yıkılma kararı alınan Fethiye Caddesi’nde bulunan Vakıf İş Merkezi için yap-işlet-devret modeli uygun görüldü. İzmit’te iş merkezinde hizmet veren esnaflar ve aynı zamanda kiracılar Ali Osman Aykan, Eyüp Uluç, Haluk Ercan, Turan Ergül bir araya gelerek İzmit Birlik Limitet Şirketi’ni kurdu. Kurucular arasında yer almamasına rağmen aynı haklara sahip olan çantacı Mustafa Özsöz ve çay ocağı işletmecisi Muammer Gençoğlu’nu da aralarına alan şirket kurucuları bugün gerçekleştirilen ihale için hazırlıklarını tamamladı.

 

 

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR” DEDİK

 

Vakıf İş Merkezi yıkım ve yeniden yapma ihalesine 6 esnafın ortak olduğu İzmit Birlik Limitet Şirketi’nin de aralarında bulunduğu 4 firma katıldı. Bir firma dosya eksikliği nedeniyle teklif veremezken ihale ilk aşamada kapalı teklif usulü gerçekleştirildi. Daha sonra açık arttırma yapılırken 5’inci turun sonunda İzmit Birlik Limitet Şirketi 118 bin 950 lira aylık kira bedeliyle aldı. Miktar, 91 bin 500 TL’den pazarlık usulüyle 118 bin 950 liraya çıktı. Yerin inşaat sürecince kira bedeli 35 bin 750 TL; tamamlanmasının ardından ise 118 bin 950 lira bedel ödenecek. Konuyla ilgili İzmit Birlik Limitet Şirketi ortaklarından Haluk Ercan, “Bütün yıkım, kazık çakımı vs. işlemleri bize ait. 21 yıl sonunda karşılıksız kendilerine devredeceğiz. İzmitli esnaflar buradaki ihaleye girerek ‘birlikten kuvvet doğar’ prensibiyle ihaleyi aldı. O caddede yerel esnafın devam etmesi yönündeki tüm vatandaşların teşvikiyle biz bu ihaleye 6 yıldır hazırlanıyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

PROJEDE NELER OLACAK?

 

İhale kapsamında şirket, 21 yıl iş merkezini işletecek. 21 yılın dolmasının ardından bina Vakıflar Genel Müdürlüğü 2. Bölge’ye devredilecek. Şirket tarafından hazırlanan projede bodrum, zemin kat ve zeminin üzerine 3 katlı olarak planlandı. Mevcut 6 dükkan yerlerini korurken üst katlarda bulunan bürolar büyütülecek. 3 katta toplam 15 büro olacak şekilde planlanan proje ile iş merkezi modern bir görünüme kavuşacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vakıf, İş, Merkezi, İzmitli, esnafın, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı