ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
07 Temmuz 2020 - Salı 13:16
 
Vadi Besicilik Ulusal Basında
Kurban Bayramı yaklaşırken alınan önlemlerde basında önemli yer tutmaya devam ediyor. Birçok besicilik firması salgın nedeniyle satışlarını ‘online’ kesimi de ‘canlı’ yapacak. Vadi Besiciliğin kurban kesim canlı yayını, Kocaeli TV ekranlarından yayınlayacak.
GÜNDEM Haberi
Vadi Besicilik Ulusal Basında

Kurban Bayramı'nda kurbanların satışı, kesimi ve dağıtımıyla binlerce kişi temas halinde olacak. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirleri sıkı tutan Kocaeli'deki Vadi Besicilik ulusal basının gündeminde yerini aldı.

 

Hürriyet'ten Fulya Soybaş haberinde Vadi Besiciliğe yer verdi:

 Birçok  besicilik firması salgın nedeniyle satışlarını ‘online’ kesimi de ‘canlı’ yapacak. Kocaeli’ndeki Vadi Besicilik bunlardan biri. Sahibi Cezmi Çiçek “Hissesiz kurbanlık alanlar evlerinde bekleyecek ve kurban etleri kendilerine ulaştırılacak. Hisseli kurbanlıklarda ise hissedarlardan sadece 2 kişi tribüne alınacak, diğer hissedarlar ve aileleri evlerinden kurban kesimini ‘canlı’ izleyebilecek. Bunun için bir canlı yayın aracı ayarladık. Böylelikle kesim alanında kalabalıklaşma önlenmiş olacak. Hijyen ve sağlık bizim için önemli”

 

ÖNLEMLER EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTI

Kocaeli'nin ve Marmara Bölgesinin en büyük ve hijyenik kesimhanelerinden birisi olan, Vadi Besicilik Kurban Bayram'nda kurban kesecek vatandaşların sağlığını korumak adına koronavirüs salgınına karşı önemlerini en üst seviyeye çıkardı. Kesim sırasında 2 kişiden başka hissedarın tribüne alınmayacağı, diğer hissedarların ve ailelerin kesimi evlerinden canlı yayında izleyeceği Vadi Besicikte fiyatlar da piyasa fiyatlarının altında satılıyor.

 

VADİ BESİCİLİĞİN ALDIĞI ÖNLEMLER

Personel, korunaklı kıyafetleriyle kesim, yüzme ve parçalama işlemlerini yapacak.

Hissesiz kurbanlık satın alanlar, dilerse evlerinde bekleyecek, kurban etleri evine kadar ulaştırılacak. Hisseli kurbanlıklarda ise hissedarlardan sadece 2 kişi tribüne alınacak, diğer hissedarlar ve aileleri evlerinden kurban kesimini izleyecek.

Hijyen konusunda verdiği güveni devam ettirecek. Üstelik Vadi Besicilik, tüm bu önlemlere, piyasada salgın nedeniyle fiyatların geçen yıla göre yüzde 50 civarında artmasına, daha şimdiden gördüğü ilgiye rağmen geçtiğimiz Kurban Bayramı’ndaki fiyatlarına yüzde 50 değil, sadece yüzde 10’a yakın bir artış yapacak.

Aldığı önlemlerle bu yıl Kurban Bayramı'na hazır olan Vadi Besicilik'te Kurban Kg. fiyatı ise 28 TL.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vadi, Besicilik, Ulusal, Basında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı