reklam
reklam
Haber
11 Ağustos 2020 - Salı 15:17
 
Ünlü, “MHP Genel Merkezi Tek Listeli Kongre Yapılacak Demiştir”
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın açıklamasında, “Geçmişte 3-4 adaylı kongrelerimiz oldu. MHP Genel merkezi tek listeli kongre yapılacak demiştir ve bunun üzerine söylenecek söz yoktur” dedi.
GÜNDEM Haberi
Ünlü, “MHP Genel Merkezi Tek Listeli Kongre Yapılacak Demiştir”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il başkanlığında haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, 15 Ağustos’ta başlayacak olan kongrelere ilgili konuştu. Ünlü, “Ankara gerekli değerlendirmeler yapıldı ve mevcut ilçe başkanlarıyla devam edilmesi istendi. Geçmişte 3-4 adaylı kongrelerimiz oldu. MHP Genel merkezi tek listeli kongre yapılacak demiştir ve bunun üzerine söylenecek söz yoktur.” dedi.

 

 

 

“KONGRELERİMİZ 15 AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAKTIR”

 

Aydın Ünlü basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “MHP milli vicdana sinmiştir. MHP milletimizin varlık iradesinin ete kemiğe bürünmüş halidir. MHP yerine büyük bedeller ödeyerek gelmiştir. Milli bilincin yayılması konusunda MHP ve liderimiz Devlet Bahçeli’nin katkısı yadsınamaz. Kongrelerimiz de bu anlayış içerisinde 15 Ağustos’ta başlayacaktır. Kongrelerde hiçbir taşkınlığa mahal verilmemesi önem arz etmektedir. Kongrelerimiz demokrasi bayramı ve dayanışma içerisinde geçecektir. Kongrelerimiz ülkücü harekete yakışır şekilde olacaktır.”

 

 

“MHP GENEL MERKEZİ TEK LİSTELİ KONGRE YAPILACAK DEMİŞTİR”

 

Ünlü sözlerinni devamında, “Karar MHP Genel Merkezinindir. MHP Kurumsal bir siyasi partidir. MHP tüzüğe göre yönetilen bir siyasi partidir. Mevcut adaylarla yol yürüme kararı verilmiştir. Ankara gerekli değerlendirmeler yapıldı ve mevcut ilçe başkanlarıyla devam edilmesi istendi. Geçmişte 3-4 adaylı kongrelerimiz oldu. MHP Genel merkezi tek listeli kongre yapılacak demiştir ve bunun üzerine söylenecek söz yoktur. Sadece delege olanlar salona gelerek oylarını kullanacaktır. İlçe kongreleri tamamlanır tamamlanmaz, il kongresi hakkında genel merkezden takvim isteyeceğiz.

 

 

“HERKESİ ÖNEMSİYORUZ”

 

Bizim toy dediğimiz kongre sürecini sulandırmak adına ben aday olurum diyenlerin kafalarının arkasında başka bir şey var diye düşünüyoruz. Hiçbir arkadaşımız bu oyuna düşmemeli. Herkes hassasiyetle sürece ayak uydurmalı. Kafası karışık olanlara kapımız açıktır, bir şey danışmak isteyene bilgi verebiliriz. Biz herkesi önemsiyoruz. Herkes bir değer olduğunu bilsin. 2023 vizyonuna giden bu yolda MHP’nin değerlerine ihtiyaç var.

 

 

“HUSUMETİN OLMADIĞI ENDER İLLERDEN BİRİSİYİZ”

 

TÜBİTAK’da geçtiğimiz gün sayın Cumhurbaşkanımızın katıldığı bir program yapıldı. Bizler de davet edildik. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı anlıyoruz. Cumhur İttifakının Türkiye’yi nereye götüreceğini anlayan bir teşkilatız. AK Parti ve MHP arasında husumetin olmadığı ender illerden birisiyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapacakları çoktur. Bunları her Türk vatandaşı görecektir.”

 

“TÜRKİYE, GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM EDİYOR”

 

Ünlü ayrıca DEVA Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’ün geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen programda yaptığı konuşmaya dair, “Bakanken sorunları yüksek sesle dile getiremeyenler şimdi nasıl konuşuyorlar. Vatandaş kimlere hizmet ettiklerini görüyor ve sandıkta gereken cevabı alacaklardır. Kimse fitne çukuruna düşmesin. Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor” dedi.

 

 

İŞTE MHP İLÇE KONGRE TAKVİMİ

 

15 Ağustos Cumartesi

 

Darıca, Kartepe, Derince

 

16 Ağustos Pazar

 

Gebze, İzmit, Karamürsel

 

19 Ağustos Çarşamba

 

Kandıra

 

22 Ağustos Cumartesi

 

Çayırova, Başiskele, Gölcük

 

23 Ağustos Pazar

 

Körfez, Dilovası

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü,, “MHP, Genel, Merkezi, Tek, Listeli, Kongre, Yapılacak, Demiştir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı