reklam
reklam
Haber
02 Temmuz 2019 - Salı 18:12
 
Ünlü: Hürriyet Huzurevinden 300 Bin TL İstedi Mi?
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Buradan Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e ve meclis üyelerimize bir mesaj vereceğim. Huzurevinin inşaatının yapımından Sayın Hürriyet 300 bin TL gibi bir rakam istemiş midir” sorusunu sordu
SİYASET Haberi
Ünlü: Hürriyet Huzurevinden 300 Bin TL İstedi Mi?

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü açıklamasında, “Hiçbir yönetim sistemi sabahtan akşama kökleşmeyecektir. Devlet sisteminin düzenlenmesi hemen olacak bir iş değildir. Parlamenter sistemle devam edilemeyeceği 15 Temmuz’da belli olmuştur. Yasama, yürütme ve yargı erkleri arasındaki ilişkinin düzenlenmesi gerekiyordu. Sonuç olarak Milletimiz bu kararı aldı ve yaşama geçirdi. Yeni sistemle birlikte barajın yüzde 50 artı 1 oy oranının gerekmesi ortak karar almaya fayda sağlamıştır. Bu karara karşı çıkanlar vatan ve millet düşmanlarından başkası değildir” ifadelerini kullandı.

 

BUNLAR ZİLLETİN SAÇAĞIDIR

 

Ünlü konuşmasının devamında, “Önümüzdeki 9 Temmuz tarihinden itibaren yeni sistem 1 yılını dolduracaktır. Bu süreçte var olan uyum sorunlarının aşılması kaçınılmazdır. Bu gerçeklere rağmen sistem tartışmasının yeniden açılması ne ülkeye ne de millete fayda sağlamayacaktır. CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanının partisini sorgulayarak yeni sistemin tarafsızlığını tartışmaya açmaya çalışmaktadır. PKK ve HDP ile bir arada olan hiç kimseyle bizim işimiz yoktur. CHP önce suyu bulandırmakta sonra da bundan rahatsız olduğunu söylemektedir. Bunlar zilletin saçağıdır” diye konuştu.

 

HUZUREVİ HIZLICA BİTİRİLMELİ

 

“Bugün bilindiği üzere İzmit Belediyesi’nin Meclisi olacak” diyen Ünlü, “Buradan Sayın Fatma Kaplan Hürriyet’e ve meclis üyelerimize bir mesaj vereceğim. Huzurevinin inşaatının yapımından Sayın Hürriyet 300 bin TL gibi bir rakam istemiş midir? Yaşlılarımızın isteği biran evvel o kurumun yapılması ve rahatlıkla orada yaşamak istemektedir. Orada bazı müteahhitlerin gazına gelerek, bazı gazetecilerin orada çok sayıda ağaç kesilecek sözlerine aldırış edilmeden o kurumun hızlıca bitirilmesi gerekmektedir. Yöneticilerin görevi vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda isteklerini yerine getirmektir. O huzurevinin biran önce bitirilmesi gerekmektedir” dedi.

 

MHP HAK ETTİĞİNİ ALACAKTIR

 

Geçtiğimiz aylarda MHP’lilerin belediyelerde kadrolaşacağını belirten Ünlü, bu yönde sorulan soruya, “MHP Cumhur İttifakı’ndan kaynaklanan gücüyle hak ettiğini alacaktır. Önümüzdeki hafta gidemediğim 8 belediye başkanına da ziyarette bulunacağım. Biz meramımızı anlatacağız, onlar da koordinatörlük anlamında ve iş talepleri konusunda ülkücü harekete diğer arkadaşlara tanınan hakları tanıyacaklardır” cevabını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü:, Hürriyet, Huzurevinden, 300, Bin, TL, İstedi, Mi?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı