ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
16 Mart 2020 - Pazartesi 21:44
 
Umuttepedeki Yurtlar Boşaldı Umreden Dönenler Kalacak
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü karşısında bulunan Gazi Süleyman Paşa Erkek Öğrenci ve Şerife Gelin Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenciler tahliye edildi. Sabah saatlerinde öğrenciler tarafından boşaltılan yurt umreden gelen ve Koronavirüs riski taşıyan vatandaşlar bu yurtta karantina altına alınacak.
GÜNDEM Haberi
Umuttepedeki Yurtlar Boşaldı Umreden Dönenler Kalacak

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü karşısında bulunan Gazi Süleyman Paşa Erkek Öğrenci ve Şerife Gelin Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrenciler tahliye edildi. Sabah saatlerinde öğrenciler tarafından boşaltılan yurt umreden gelen ve Koronavirüs riski taşıyan vatandaşlar tarafından kullanılacak. Erkek Öğrenci yurdu akşam saatlerinde boşaltılmaya başladı. Bazı öğrenciler çevrede evleri bulunan arkadaşlarının evlerine sığınırken bazı öğrencilerde ailelerini beklemekle yetindi.
Akşam saatlerinde ise yurdun önü dolup taştı. Aileler yurttan tahliye edilen çocuklarını almak için yurdun önünde adeta kuyruk oldu.
Öğrencilerin ifadelerine göre akşam saatlerinde gelen bilgi doğrultusunda öğrencilerin yurdu tahliye etmesi istendi. Yarın sabah saatlerinde bu yurda umreden gelen ve tedbir amaçlı karantina alınacak vatandaşlar tarafından kullanılacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umuttepedeki, Yurtlar, Boşaldı, Umreden, Dönenler, Kalacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı