reklam
reklam
reklam
Haber
03 Mayıs 2019 - Cuma 13:05
 
Ülke Olarak Zor Bir Dönemden Geçiyoruz
Türk Silahlı Kuvvetlerinde Yüzbaşı rütbesindeyken emekli olan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda “Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Ama birlik olursak, inancımızı kaybetmezsek her şeyi başarabiliriz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Ülke Olarak Zor Bir Dönemden Geçiyoruz

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Yüzbaşı rütbesindeyken emekli olan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda yerini aldı. “Önleyici Terör Konsepti ve Suriye’nin Kuzeyi” konulu konferansında önemli bilgiler aktaran Ağar, “Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Ama birlik olursak, inancımızı kaybetmezsek her şeyi başarabiliriz” dedi.

 

İSLAM DÜNYASI BOZGUN YAŞIYOR

Ortadoğu’da her zaman terör olaylarının yaşandığına dikkat çeken Ağar, “ABD ve Rusya binlerce kilometre öteden gelerek bölgeyi dizayn etmeye çalışıyor. Bulunduğumuz bu coğrafya her zaman sıkıntılı olan bir bölgedir. İslam dünyası kavramsal bir bozgun yaşıyor. Bu durumu dış güçler çok iyi kullanıyor. Bu zamana kadar yaşanan bütün olaylardan ders çıkarmak zorundayız” dedi.

 

TERÖR TAKTİKSEL BİR DÖNÜŞÜM GEÇİRDİ

Ortadoğu ve Güneydoğu’da görev yaptığına dikkat çeken Ağar, “Benim ömrüm Ortadoğu’nun çölleri ve Güneydoğu’da geçti. Geldiğimiz dönemde terör taktiksel bir eyleme dönüştü. Terör öyle bir konuma geldi ki, kitle iletişim araçları ile beyinlere sızmaya başladı. İnsanlar kitleselleştiriliyor. Bu siyasal, etnik köken veya dini açıdan yapılıyor. Sizi bu düşünceler ile teröre yönlendiriyorlar. Bunu biz 15 Temmuz gecesinde yaşadık. 15 Temmuz’da FETÖ bizim emanetlerimizi bizden çaldı, Tankı, tüfeği uçağımızı bize karşı kullandı. FETÖ’nün müritleri bizi öldürürken Allah rızası kazandığına inanıyorlardı” ifadesini kullandı.

 

ABD’NİN YAPTIĞI GÜÇ GÖSTERİSİ

Ağar, sözlerine şöyle devam etti; ‘’Batı bizim dinimizi istismar ediyor. Bu her zaman kullanıyor. ABD’den F-35 istiyoruz vermiyorlar. Rusya’dan S-400 alacağız diyoruz, ABD’de alamazsın diyor. Neden biliyor musunuz? ABD güçlü bir ülke. Zeytin Dalı harekatını düzenlerken Batı ne der diye niye soruyoruz. Neden, ABD güçlü. Bu gücünü Akdeniz’e savaş uçağı gemisi göndererek gösteriyor.’’

 

BİZİM BİR OLMAMIZ LAZIM

‘’Bunu her yerde söylüyorum. Birlik olmamız lazım. Şucu, bucu diyerek ayrım yapmamalıyız. Yoksa Batılı bir ülke gelir, bunu kullanır. Sizin canınıza okur. Irak’ta, Libya’da veya Ortadoğu’nun birçok bölgesinde bunu gördük. Görmeye de devam ediyoruz. ABD bazı ülkelerde bombalama yapıyor. O ülkelere füzeler yağdırıyor ama ülkeyi ele geçiremiyor. O zaman ne yapıyor. Ayrım yaptığı iki grubu karşı karşıya getiriyor. O ülkeyi öyle ele geçiriyor.”

 

BİRLİK OLURSAK BAŞARABİLİRİZ

‘’ABD, Irak’ta darbe yaptı. Önce devletin başını, ardından ordunun başını dağıttı. Irak bir daha kendine gelemedi. 15 Temmuz’da FETÖ aynısını Türkiye’ye yapmaya çalıştı. Bizim hava savunma sistemine ihtiyacımız var. Türkiye başka bir ülkenin savaş uçağının yapabileceği bir saldırıya cevap verebilecek bir durumda değil. Bunu biran önce kapatmak zorundayız. Bugün teknoloji üretmemiz gerekiyor. Batı elde ettiği teknolojik üstünlüğünü kendi ülkesinin lehine, diğer ülkelerde ise insanlığı tüketmesi için kullandı. Çok zor bir dönemdeyiz. Ama başarabiliriz. Sağlam bir inanış, kararlık ve sabrınız var ise bunu yapabilirsiniz.’’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülke, Olarak, Zor, Bir, Dönemden, Geçiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı