reklam
reklam
Haber
26 Aralık 2018 - Çarşamba 12:31
 
Ülke İnsanı Yoksul ve Yoksun Bırakılıyor
Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy “Ekonomik sıkıntıyı sonuna kadar yaşayan bireyler ne yazık ki sosyal haklardan, daha refah bir yaşamdan da yoksun bırakılıyor” dedi.
SİYASET Haberi
Ülke İnsanı Yoksul ve Yoksun Bırakılıyor

Her Çarşamba düzenli olarak gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Gürsoy, asgari ücret tutarının kamuoyuna açıklanmasını konu edinerek şunları kaydetti:  “Geçtiğimiz gün asgari ücret tespit komisyonu görüşmelerini tamamlayıp belirledikleri asgari ücret tutarını kamuoyuna açıkladılar. Bu çalışmanın neticesinde asgari ücret tutarı 2019 yılı için 2020 TL net ücret olarak belirlendi. Ne yazık ki belirlenen zam ile asgari ücret yoksulluk sınırının altında kaldı. İşçimiz bu duruma mahkum edildiği gibi emekli, esnaf, çiftçi, memur da yoksulluk sınırının altında gelir ile yaşamını devam ettirmek mecburiyetinde kalmaktadır” dedi.

 

Konuşmasının devamında İzmit Belediyesi’nin satışa çıkardığı arsalar hakkında konuşan Gürsoy “İzmit Belediyesi 2 Milyon civarında bir değere sahip olan arsaların satışa çıkarıldığını duyurdu. Yerel seçimler öncesi yapılacak olan bu ihale sağlıklı değildir” dedi.

 

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy “15 yıldır yapılanın kısa özeti bugün yaşananlardır. Kaynaklar talan ediliyor, faydaya dönüştürülmüyor ve de sattıkça satıyorlar” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülke, İnsanı, Yoksul, ve, Yoksun, Bırakılıyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı