reklam
reklam
reklam
Haber
14 Mayıs 2019 - Salı 16:08
 
Ulaşım Park'ta Anlaşma Sağlandı
Toplu iş sözleşmesi grev aşamasına gelen ve grev ile ilgili açıklamayapılacağı gün Ulaşım Park’ta anlaşma ağlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, sendika ve işçilerle görüşerek işçilerin talepleri doğrultusunda sözleşmeyi bitirdi.
GÜNDEM Haberi
Ulaşım Park'ta Anlaşma Sağlandı

Ulaşım Park A.Ş.’de grev aşamasına gelen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde işçi ve Yol-İş Sendikası greve çıkma kararını açıklayacağı gün Büyükşehir yetkilileri devreye girdi. İlk olarak Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç ile yapılan görüşmenin ardından, Ulaşım Park A.Ş. Genel Müdür Vekili Zafer Aydın ile görüşme yapıldı. Sendika Şube Başkanı Cemal Yaman görüşmelerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüştü. Büyükakın ile görüşmeden sonuç çıktı ve anlaşma sağlandı. 

Sözleşmenin masada bitmesinin ardından açıklama yapan Şube Başkanı Cemal Yaman, “Başkanımız Tahir Büyükakın büyüklüğünü gösterdi ve sözleşmenin masada bitmesi için elinden geleni yaptı. Ortalama yüzde 40 oranında zam aldık. Sözleşmenin masada bitmesi noktasında gösterdiği çaba için teşekkür ediyorum. Sözleşme ile ilgili en kısa zamanda geniş açıklama yapacağız. Sözleşmenin ikinci yılı da başkanımızın işçiyi enasyona ezdirmeyeceğine inanıyoruz” dedi. İşçilerin ücretlerine net seyyanen 500 lira zam yapıldığı ve 30 günlük ikramiye verildiği öğrenildi. Ayrıntılarla ilgili toplu iş sözleşmesi imza töreninde bilgi verilmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ulaşım, Park'ta, Anlaşma, Sağlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı