reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 09:25
 
TÜPRAŞ, Taşınma İle İlgili Son Noktayı Koydu!
Kocaeli'nin sıcak gündemi olan TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü'nün Kocaeli'nden taşınması ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı.
GÜNDEM Haberi
TÜPRAŞ, Taşınma İle İlgili Son Noktayı Koydu!

Kocaeli'nin sıcak gündemi  olan TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü'nün Kocaeli'nden taşınması ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. İşte TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü'nün o açıklaması...

 

"YANILTICI VE GERÇEK DIŞI HABERLER"

TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü’nün taşınması sürecine ilişkin son günlerde basın ve sosyal medya üzerinden yanıltıcı ve gerçek dışı haberler yayıldığını üzülerek görmekteyiz. Artan rekabet ortamında müşteri ve iş ortaklarımızla daha yakın iletişimde olmak; sürekli artan uluslararası ticaret hacmimiz ve finansal işlemlerimizi piyasalara daha yakın konumlanarak geliştirmek, aynı zamanda planladığımız yeni yatırımlarımız için alan sıkıntısı bulunan İzmit Rafinerimizde sahaları daha emniyetli ve optimum kullanabilmek için TÜPRAŞ Genel Müdürlüğü’nü, İstanbul’a taşımak üzere planlı bir çalışma yürütmekteyiz. Bu süreç yaklaşık üç yıla yayılan bir dönem içerisinde planlanmış, fizibilite çalışmaları gerçekleştirilmiş ve bugüne gelinmiştir.

 

"HİÇBİR TEMELİ YOKTUR"

Hâlihazırda İzmit yanında, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan rafinerileriyle ülkemizin dört bir köşesinde faaliyette bulunan TÜPRAŞ, Genel Müdürlüğü’nü İstanbul’a taşımakla mevcudiyetini beş ile taşımış olacaktır.Şirketimiz Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a taşınması rafinaj faaliyetlerimizin odağını değiştirmeyeceğinden Vergi Dairemizin değiştirilmesi de düşünülmemektedir. Hâl böyleyken, taşınma sürecimizin siyasi birtakım mesnetsiz iddialara bağlanmaya çalışılmasının hiçbir temeli yoktur.

 

"KATKILARI İLE DEVAM EDECEKTİR"

Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi olarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de sanayinin kalbi olan Kocaeli’ye, rafinerilerimizin bulunduğu tüm şehirlere ve Ülkemize yatırımlarımız ve katkılarımız devam edecektir.

 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜPRAŞ,, Taşınma, İle, İlgili, Son, Noktayı, Koydu!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı