ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
14 Ekim 2021 - Perşembe 09:56
 
Tüpraş sözleşmesinin ön taslağı hazırlanıyor
Petrol-İş Sendikası'nın örgütlü olduğu İzmit, İzmir Aliağa, Kırıkkale ve Batman rafinerisinde 4 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi taslağının hazırlıkları başladı.
GÜNDEM Haberi
Tüpraş sözleşmesinin ön taslağı hazırlanıyor

2022 Ocak ayında başlayacak olan görüşmeler için ilk kez Petrol-İş Sendikasının Kocaeli, İzmir Aliağa, Batman ve Kırıkkale şubeleri bir araya gelerek ön taslak hazırlıklarını tamamladı. Ana taslak genel merkez ile hazırlanacak ve kamuoyu ile paylaşılacak

KOCAELİ’DE BİR ARAYA GELDİLER

Tüpraş İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman rafinerilerinde çalışan toplam 4 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri ocak ayında başlayacak. Sözleşme görüşmelerinden önce Tüpraş’ta örgütlü olan Petrol-İş Sendikası’nın 4 şubesi iş yerlerinde sözleşmenin ön taslağı ile ilgili çalışma başlattı. İş yerlerinde işçilerin taleplerini alan sendikanın dört şubesi dün Kocaeli’de bir araya geldi. Şube Başkanları, yönetimleri ve iş yeri temsilcilerinin katıldığı toplantıda ön taslak ile ilgili şubelerin görüşleri alındı. Alınan görüşler doğrultusunda genel merkez ile birlikte taslağa son şekil verilecek.

 

ŞUBE BAŞKANLARI- Petrol-İş Kocaeli Şube Başkanı Nesimi Yetişoğlu, İzmir Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, Batman Şube Başkanı Veysel Kaplan ve Kırıkkale Şube Başkanı Murat Kaya toplantıya önderlik etti.

 

İLK KEZ BİRLİKTE ÖN TASLAK HAZIRLANDI

Petrol-İş Kocaeli Şubesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Şube Başkanı Nesimi Yetişoğlu, İzmir Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan, Batman Şube Başkanı Veysel Kaplan, Kırıkkale Şube Başkanı Murat Kaya katıldı. Tüpraş toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden önce ilk kez bir araya gelerek ön taslak çalışması yapan Petrol-İş sendikasının şubeleri birlik ve beraberlik mesajını çok net verdi.

 

TAM BİR UYUM VAR

Toplantıda sendika başkanları iş yerlerinde işçilerden aldıkları talepleri bir araya getirdi. Talepler doğrultusunda bir ön taslak hazırladıklarını belirten sendika başkanları, sahada taslak çalışmasının devam ettiğini belirtti. Bu dönem şubelerin ve genel merkezin tam bir uyum içinde çalıştığını ifade eden sendika başkanları, ön taslağı tamamladıktan sonra genel merkez ile birlikte ana taslağı hazırlayarak kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

ÖN BİLGİLENDİRME- Tüpraş sözleşmesiyle ilgili olarak ön taslak hazırlığı başladı. Yönetici ve işyeri temsilcilerinin de katıldığı toplantıda taslak ilerleyen sürelerde geliştirilerek onaya sunulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüpraş, sözleşmesinin, ön, taslağı, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı