reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
11 Ekim 2019 - Cuma 16:14
 
Tüm İl Başkanları Kocaeli TV'de Buluştu
Kocaeli TV 18:30 Burak Turan'la Ana Haber Bülteni 10 Ekim Perşembe günün kentin tüm siyasi liderlerini ağırladı. Barış Pınarı operasyonuyla yeniden gündeme gelen Yenikapı ruhunun Kocaeli bloğu, Kocaeli TV ekranlarında yeniden canlandı. Tüm siyasi parti liderleri sınır ötesi harekata destek mesajlarını ardı ardına sıraladı.
SİYASET Haberi
Tüm İl Başkanları Kocaeli TV'de Buluştu

Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Burak Turan'ın sunduğu Ana Haber Bülteni'ne telefon ile canlı olarak bağlanan AK Parti, CHP, İYİ Parti, DSP ve Demokrat Parti il başkanları sınır ötesi operasyona destek mesajları verdiler ve Turan'ın sorduğu özel soruları yanıtladır. MHP Kocaeli İl Başkanı Sn. Aydın Ünlü ise değişen programı sebebiyle son dakikada yayına katılamadı. Sn. Ünlü mehmetçiğe destek mesajlarını yayından önce verdi. 

 

Sarıbay konuşmasında “Bu Türkiye’nin birliği ve dirliği meselesidir, bütün siyasi partiler siyasi kimliği bir tarafa bırakmak suretiyle birlikte hareket ederler. CHP bu bilinçten kopmamıştır, cumhuriyeti kuran parti, cumhuriyetin yıkılmasına amaçlayan IŞID gibi terör örgütlerinin ortadan kaldırılması ve Türkiye’ye zarar vermemesi için gerekeni yapacaktır. Tüm Dünya bunu bu şekilde kabul etmeli dedi.”

Sarıbay konuşmasının devamında Burak Turan’ın “Barış Pınarı Harekatı tüm siyasi partileri tek paydada buluşturdu, Başkan Erdoğan da bugün bu durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, bu milli birlik bilinciyle oluşturulacak güvenli bölge hakkında ne söylemek istersiniz?” sorusuna Sarıbay, “Bu zararlı unsurların kaldırılması için gereken desteği veriyoruz, Cumhurbaşkanı bundan memnun oluyor ama operasyondan sonra yarın gene partiler arasında her şey eski haline dönecek, cumhurbaşkanının bu süreçteki hassasiyetini operasyondan sonra da göstermesi gerek” dedi.

 

Cengiz Sarıbay'ın o konuşması....

 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ardından Burak Turan’la Kocaeli TV Ana Haber Bülteni’nde canlı yayın telefon bağlantısına İYİ Parti Kocaeli il başkanı Şanbaz Yıldız katıldı. Yıldız konuşmasında “Cumhurbaşkanımuz Salı günkü yaptığı grup toplantısında çok önemli bir konuya temas etti. ‘Türkiye’deki şuanda en öncemli parti Al Bayrak partisi’ dedi. Biz millet olarak bu tür süreçleri birlikte atlatmayı kendimize bir vazife edinmişiz, özellikle de İYİ Parti olarak” dedi ve Barış Pınarı Harekatına destek veren ardı ardına açıklamalarda bulundu. “Bunu sadece bir siyasi parti yapmış diye algılanmasın bu bir devlet meselesi”  diye de ekledi.

 

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Burak Turan’ın “Resmen açıklamasa da kamuoyunda geçtiğimiz seçimlerde konuşulan konuşulan Millet İttifakı’nda HDP’nin olup olmadığı tartışması vardı ve Millet İttifakı’nda İYİ Parti’de vardı. Barış Pınarı sınır ötesi operasyonuna çok sert karşı çıkan bir HDP bloğu var. Sizce bundan sonraki süreçte örtülü de olsa HDP’yi katar mı?” sorusuna verdiği cevap da dikkat çekti.

 

Şanbaz Yıldız'ın o konuşması...

 

Yoğun Ankara programının dönüş yolunda yayınımıza bağlanan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş Barış Pınarı Harekatı hakkında “Bu oluşturulmak istenen terör koridorunda en çok zarar gören ce görecek olan ülke Türkiye, içimize kapanmamamızı kimse beklememeliydi. AB’den ve Amerika’dan samimiyetsizlik gördük ve nihayetinde Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz.” Dedi. 

 

Mehmet Ellibeş'in o konuşması...

 

DSP Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu ise yaptığı oldukça yapıcı olan konuşmada “Bizim milletimiz öyle bir millet ki söz konusu vatansa siyasi çekişmeleri bir yana bırakır. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.” Dedi ve ABD Başkanı Donald Trump’a sert yüklendi.

 

Halim Dedeoğlu'nun o konuşması...

 

Son olarak Burak Turan’la Ana Haber Bülteni canlı yayınına telefon bağlantısıyla katılan isim Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül oldu. Nazlıgül’de ortak paydada buluşmanın önemine değindi, Barış Pınarı Harekatı’ndaki askerlerimize iyi temennilerde bulundu.

 

Mustafa Nazlıgül'ün o konuşması...

 

Kaynak: Editör: Burak TURAN
Etiketler: Tüm, İl, Başkanları, Kocaeli, TV'de, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı