ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
20 Ocak 2022 - Perşembe 10:34
 
Toprak kayınca evi mühürlendi! Büyükakın’dan destek istiyor
Başiskele Kılıçarslan Mahallesi Tuncay Sokak’ta yaşayan Mertcan Çelebi, iki katlı evinin hemen altında müteahhit inşaat çalışması başlatınca evin önündeki duvar yıkıldı, toprak kayması yaşandı. Evi tehlike altına girince belediye ekipleri evini mühürledi. Müteahhit sorumluluk almadı. Çözüm için birçok birime başvurduğunu söyleyen Çelebi “Beni dinlediler ancak kimse ilgilenmedi. Son çarem Büyükşehir Belediye Başkanımızdan destek istiyorum” dedi.
GÜNDEM Haberi
Toprak kayınca evi mühürlendi! Büyükakın’dan destek istiyor

Başiskele Kılıçarslan Mahallesi Tuncay Sokak’ta yaşayan Mertcan Çelebi’nin evinin altında yapılan inşaat çalışması nedeniyle meydana gelen toprak kayması sonrası evin duvarı çöktü. Evinin başka bir duvarında da çökme tehlikesi olması nedeniyle bölgeye gelen Başiskele Belediyesi tarafından evi mühürlenen Çelebi ve eşi kış günü sokakta kaldı.Çelebi, “Kış günü bana neler yaşattılar! İki katlı evim çökmek üzere. Bunu yapan da evin altında inşaat yapan müteahhit. Mağduriyetimi gider diyorum. Sorumlu ben değilim diyor” dedi.

“MÜTEAHHİT SORUMLULUK ALMIYOR”

Çelebi  “Bu evin altındaki inşaat çalışmasından dolayı duvar çöktü. Çökerken eşim evdeydi. Eşim kurtuldu ama hayati tehlikesi olabilirdi şu anda. Alttaki inşaatı yapan firma bunun sorumluluğunu alıp yapmıyor. Evi belediye mühürledi. Biz eve giremiyoruz. Kış günü evi tahliye ettik bu karda kıyamette sokakta kaldık. Durumu CİMER’e yazdım, Başiskele Belediyesi’ne yazdım, Büyükşehir Belediyesi’ne yazdım. AFAD’a ihbarda bulundum. Ancak şimdiye kadar hiç birinden bir ses çıkmadı. Kimse bizimle ilgilenmedi. Buradan yetkililere ve özellikle de Büyükşehir Belediye Başkanımızdan destek istiyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toprak, kayınca, evi, mühürlendi!, Büyükakın’dan, destek, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı