reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
15 Ağustos 2019 - Perşembe 12:59
 
TOKİ'den Kocaeli'ye Ucuz Konut Müjdesi!
Vatandaşları ucuz fiyatlardan evsahibi yapan TOKİ, Kocaeli'de de yeni bir proje başlattı. TOKİ tarafından Kocaeli Gölcük'te yüzlerce konut dar gelirli aileler için satışa sunuldu.
EKONOMİ Haberi
TOKİ'den Kocaeli'ye Ucuz Konut Müjdesi!

Vatandaşları ucuz fiyatlardan evsahibi yapan TOKİ, yeni projeler için kolları sıvadı. Farklı şehirlerde yapılan konutlar dar gelirli vatandaşlara sunulacak. Birçok ilde bu yıl kura ile ve açık arttırma ile konut satışı yapan TOKİ, yıl sonuna kadar ucuza konut satışlarına devam edecek. Ucuza satılacak yeni konutlar emeklilere, asgari ücretlilere, engellilere ve dar gelirlilere verilecek. 

 

SON BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

TOKİ 'den edinilen son dakika bilgilerine göre konutların 83 bin TL 'den satışa sunulacağına yer verildi. Aylık 336 TL taksitle satışa sunulacak evler için son başvuru tarihi, 30 Eylül ve 31 Aralık olarak 2 farklı döneme ayrılıyor.

 

KOCAELİ'DE GÖLCÜKTE 106 KONUT SATIŞTA

TOKİ tarafından Kocaeli Gölcük'teki konutlar için  satışa çıkan konut sayısı 106, başlangış taksiti 844, başlangıç fiyatı 172.766 TL ve son başvuru tarihi 31.12.2019 olarak belirlendiği açıklandı.

 

ÖDEMELER KAÇ TAKSİTLE YAPILACAK?

Açık satış yöntemi ile dar gelirlilere verilecek konutlar için en düşük fiyat 83 bin TL , en yüksek fiyat ise 344 bin TL. Ödeme seçenekleri ise 15 ve 20 yıla kadar uzatılabiliyor. Satışta bulunan konutlar için peşinat miktarları , projeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak bakıldığında konutların yüzde 10, 12, 15, 20 ve 25 peşinatla satılacağı , kalan paranın ise 96, 108, 144, 120, 180, 216 ve 240 ay taksitle ödeniyor. 

 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TKİ 'nin dar gelirli vatandaşlar için sunduğu kampanyaya başvuru şartları şu şekilde;

*T.C. vatandaşı olmak,

*Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşuluyla ikamet etmek,

*TOKİ'den konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olmak,

*Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun olmaması,

*Başvuru tarihi itibarıyla 25 yaşını doldurmak,

*Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4 bin 500 TL olması gerekiyor.

Başvurular Halkbank ile Ziraat Bankası 'ndan alınmaktadır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ'den, Kocaeli'ye, Ucuz, Konut, Müjdesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı