ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
28 Mayıs 2020 - Perşembe 16:45
 
Terhis İşlemleri O Tarihte Başlıyor!
Corona virüsü önlemleri kapsamında ertelen askerlik ve terhis işlemleri yeniden başlıyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terhis işlemlerinin 31 Mayıs'ta başlayacağını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Terhis İşlemleri O Tarihte Başlıyor!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile bakan yardımcılarının da katılımıyla haftalık video konferans toplantısı yapıldı. 


Savunma ve güvenlik konularının yanı sıra corona ile mücadelede alınan tedbirlerin de ele alındığı toplantıdaki talimatlarının ardından değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, Covid-19 ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda önemli, başarılı çalışmaların yapıldığını belirtti. Operasyonlara ilişkin hususları ifade ettikten sonra Türkiye’nin corona ile mücadele konusunda önemli bir durumda olduğunu dile getiren Akar, şunları söyledi:


 * Bakanlığımız bünyesinde kurduğumuz virüs ile Mücadele Merkezi’nin (KOMMER) koordinasyonunda alınan tedbirler, Silahlı Kuvvetlerimizdeki faaliyetlerimizi sıkıntıya uğratmadan yürütme imkanı tanıdı. Bundan dolayı tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 


* Bütün Türk Silahlı Kuvvetleri personeline de bireysel ve kurumsal tedbirlere harfiyen uymalarından dolayı da en içten duygularla teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Türkiye’nin bu konudaki başarısı dünyada ayrı bir noktada. 


* Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri olarak da bu konudaki mücadelede dünyadaki diğer silahlı kuvvetlerden daha önde durumdayız. 


* Virüs ile mücadeledeki durumumuz diğer ülkelerin silahlı kuvvetlerinden ileride. Bu başarı, arkadaşlarımızın, ülke genelindeki talimatlara uyumlu şekilde aldıkları tedbirleri kararlı şekilde planlaması ve uygulaması sayesinde kazanıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terhis, İşlemleri, O, Tarihte, Başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı