reklam
reklam
Haber
03 Mart 2020 - Salı 23:54
 
Tepkimiz Maruz Kaldıkları Haksız Muameledir
Ak Parti İzmit İlçe Başkanı bugün İzmit Belediyesi meclis toplantısında Ak Partili Meclis Üyelerinin katılmayarak protesto etmesi hakkında konuştu.
SİYASET Haberi
Tepkimiz Maruz Kaldıkları Haksız Muameledir

İşte o açıklama

İzmit Belediye Meclisinde bugün yaşananları, Mehmet Ali Paşa ve 28 Haziran Mahallelerinde esnaf ve halk ziyaretleri yaparken öğrendim. Açıkçası böyle bir gerilim ve tartışmayı beklemediğimizden, konuyla ilgili gelişmeleri arkadaşlarımızdan önce öğrenmek ve ardından basınla bu değerlendirmeyi yapmayı uygun buldum.

MECLİS ÇOĞUNLUĞUNDA AK PARTİ'Yİ TERCİH ETMİŞTİR

İzmit’te 31 Mart seçim sonuçları hepimizin malumudur. Milletimiz İzmit Belediye Başkanı olarak Fatma Kaplan Hürriyet’i seçerken, Meclis çoğunluğunda AK Parti’yi tercih etmiştir. İzmit’in kazanması, hizmetlerin devamı için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Meclis Üyelerimizin ortaklaşa çalışması, karşılıklı görüş alışverişi ve bilgi paylaşımı yapması gerektiğini her fırsatta dile getirdik.

ÜYELERİMİZ BELEDİYE BİNASINA GELDİĞİNDE ÖĞRENMEMELİYDİ

Ancak elindeki gücü meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AK Parti’yi ve AK Parti’ye destek verenleri sürekli ezmek ve yok saymak için kullanarak İzmit’i yönetmek, daha doğrusu halkımıza hizmet götürmek mümkün değildir. İzmit Belediyesi’nde bugün meclis grup toplantı odasının değiştiğini ve daha küçük bir odaya alındığını meclis üyelerimiz belediye binasına geldiğinde öğrenmemeliydi.

TEPKİ MARUZ KALDIKLARI HAKSIZ MUAMELEDİR

Daha önce verdiği önergeler kabul edilmeyen, meclis kürsüsünde konuşma hakkı elinden alınan, meclis kamerasının kadrajına bile sokulmayan AK Parti Grubu’nun bugünkü tepkisi layık görüldükleri odaya değil, maruz kaldıkları haksız muameleyedir. Ele geçirdikleri güçle her fırsatta toplumu ve kendi gibi düşünmeyenleri dizayn etmek için kullanmak yerine, Cedit Mahallesi gibi sorunlara çözüm üretilmesi en büyük dileğimizdir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tepkimiz, Maruz, Kaldıkları, Haksız, Muameledir,
Yorumlar
Haber Yazılımı