300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
08 Ocak 2020 - Çarşamba 16:16
 
Tatar ' Çocuklar Yılda Bir Kere Göz Muayenesi Olmalı'
Yaşama Dair’de Tülay Çivi’nin bu haftaki konuğu Çağın Göz Hastanesi’nden Op. Dr. Mehmet Gürkan Tatar oldu. Tatar '7 yaşına kadar da yılda bir defa da muayene edilmesi büyük önem taşıyor.' dedi.
SAĞLIK Haberi
Tatar ' Çocuklar Yılda Bir Kere Göz Muayenesi Olmalı'

Kocaeli TV’nin sevilen sağlık, kültür, sanat ve yaşam programı Yaşama Dair’de Tülay Çivi’nin bu haftaki konuğu Çağın Göz Hastanesi’nden Op. Dr.  Mehmet Gürkan Tatar oldu. Tatar çocuklarda göz hastalıkları ile ilgili soruları yanıtladı ve bilinmeyenleri cevapladı.

Tülay Çivi’nin Sunduğu Yaşama Dair programının bu hafta konuğu Çağın Göz Hastanesi’nden Op. Dr. Mehmet Gürkan Tatar oldu. Tatar çocuklarda görülen göz hastalıklarına ve tedavi yöntemlerine değindi.

Op. Dr. Tatar ilk olarak çocuklarda göz muayenesinin önemine dikkat çekti ve ne sıklıkla yapılması gerektiğini aktardı:
Tatar “İlk 6 ay içerisinde kesinlikle göz muayenesi olması gerekiyor. 7 yaşına kadar da yılda bir defa da muayene edilmesi büyük önem taşıyor,  eğer bir rahatsızlık varsa tedaviye en hızlı yanıt verilen yaş aralığı 2 – 3 yaş aralığı oluyor” dedi. 

Op. Dr. Tatar ilk olarak çocuklarda göz muayenesinin önemine dikkat çekti ve ne sıklıkla yapılması gerektiğini aktardı. Çocuklarda gözyaşı kanal tıkanıklığı rahatsızlığına değinen Tatar, bu rahatsızlığın belirtilerinden bahsetti ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Çağın Göz Hastanesi’nin başarılı hekimlerinden Op. Dr. Tatar, Göz Tembelliği, Şaşılık, Konjetinal Katarak, Pitazis gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok rahatsızlık hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tatar daha sonra çocuklarda sık göz kırpma, göz içi tümörü ve Bebeklerde göz hemanjiomu gibi rahatsızlıklar için de önemli paylaşımlar yaptı.

Op. Dr. Mehmet Gürkan Tatar belli başlı tedavi yöntemleri hakkında da açıklamalar yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatar, ', Çocuklar, Yılda, Bir, Kere, Göz, Muayenesi, Olmalı',
Yorumlar
Haber Yazılımı