reklam
reklam
reklam
Haber
03 Haziran 2020 - Çarşamba 18:17
 
Tartışmaya Ellibeş'de Dahil Oldu
Fabrika arazisinin mühürlenmesi ve çiftliği için de yıkım kararı alınan İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan'ın AK Parti Kocaeli milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun tartışmasına, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş de dahil oldu. Ellibeş yaptığı açıklamada; "Milletvekillerimiz tarafından bu hususun irdelenerek ortaya çıkatılması Lütfü Türkkan’ı haklı çıkarmaz." dedi
GÜNDEM Haberi
Tartışmaya Ellibeş'de Dahil Oldu

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın arazisinin mühürlenmesi ve çiftliği için de yıkım kararı alınması sürecinde AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'yla yaşadığı tartışmaya AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş de dahil oldu. 
 

''BUGÜNE KADAR AÇIKLAMA YAPMAYI DOĞRU BULMADIK"


 Ellibeş açıklamalarında işin hukuk yönü olduğundan dolayı bir açıklama yapmadıklarını belirterek bugün suskunluğunu bozdu. Ellibeş;“Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın iş yeri ve özel çiftliği ile ilgili belgeleriyle bir takım soruları gündeme getirmesinin ardından yaşanan gelişmeleri bizler de yakından takip ediyoruz. Ancak işin siyasi değil, hukuki yönü olduğundan bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmayı doğru bulmadık. Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun bugün yaptığı açıklamaların bu açıdan talihsiz olduğu kanaatindeyim." dedi.
 

"ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞIMIZIN HAKKINI KORUMAK" 


Sözlerinin devamında Ellibeş; "Her uygulamayı siyasi arenaya çeker, her işlemin altında siyasetin müdahalesini aramaya çalışır ve bu yönde tartışma ortamı yaratırsak yasama, yürütme ve yargıyı birbirinden ayıramaz, bu kurulların bağımsız çalışmasını sağlayamayız. Gebze Orman İşletme Müdürlüğünün yapmış olduğu uygulamanın asıl hareket noktasının Lütfü Bey’in orman alanında bulunan yerleriyle ilgili kendi itirafı olduğunu da unutmamız gerekir.  Milletvekillerimiz tarafından bu hususun irdelenerek ortaya çıkatılması Lütfü Türkkan’ı haklı çıkarmaz. Bu konuyu hukuki çerçeveden çıkarmadan önceliğimizin vatandaşımızın hakkını korumak olduğunu hatırlatmak isterim." ifadelerine değindi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tartışmaya, Ellibeş'de, Dahil, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı