ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
29 Nisan 2020 - Çarşamba 15:43
 
Tahir Büyükakın Yatak Kapasitesine Dikkat Çekti!
“Kocaeli’nde her şey yolunda” ifadelerini kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Önemli olan konu şu; hastalarımızın sayısı ile yatak kapasitemizin arasında ki orantı önemli olandır. Kocaeli’nde burada hiçbir sorun yok” dedi.
GÜNDEM Haberi
Tahir Büyükakın Yatak Kapasitesine Dikkat Çekti!

Büyükşehir Belediyesi Tahir Büyükakın, korona virüs mücadelesinde yapılan çalışmaları anlattı. Büyükakın, “Biz ilk günden itibaren olayı takip ediyoruz. Önemli olan konu şu; hastalarımızın sayısı ile yatak kapasitemizin arasında ki orantı önemli olandır. Kocaeli’nde burada hiçbir sorun yok. Bir ara yüzde 60’lara doluluk seviyeleri ulaşmıştı. Şuan bu oran yüzde 55’ler seviyesine indi. Hiçbir riskimiz yok. Hastalarımızın sayısı ile yatak kapasitemizin arasında uyum başarılı şekilde yönetilmiştir. İlave tedbirleri aldık. Kocaeli’nde her şey yolunda” ifadelerini kullandı.

 

GÜNLÜK 25 BİN MASKE ÜRETİYORUZ


“Toplu taşımada izolasyon konusu çok önemliydi. Bu konuda önlemleri aldık. Sepet sayısını azaltma en büyük hata olurdu, biz sepet sayısını yüzde 10 arttırdık. Maske dağıtımını çok önemsedik. Günlük 25 bin maske üretebiliyoruz ve toplu taşımada dağıtıyoruz. Yine sahada gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarına çok önemsedik. Biz Türkiye’de virüs görülmeden hazırdık, 8 Mart’ta ekipmanlarımız hazırdı. Vefa destek grupları ile sürekli sahada koordine içerisinde çalıştık”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tahir, Büyükakın, Yatak, Kapasitesine, Dikkat, Çekti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı