reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
08 Ağustos 2019 - Perşembe 10:58
 
Tahir Büyükakın Bunu Da Başardı
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze-Darıca Metro Projesi'nin Ulaştırma Bakanlığı'na devredildiğini açıkladı. Büyükakın, "Bu da Gebze'ye bayram müjdesi olsun" dedi.
GÜNDEM Haberi
Tahir Büyükakın Bunu Da Başardı

Gebze-Darıca Metro Projesini Büyükşehir üstlenirken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan bir açıklama geldi. Başkan Büyükakın, Gebze-Darıca Metro Projesi'nin Ulaştırma Bakanlığı'na devredildiğini açıkladı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gebze-Darıca Metro Projesiyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

 

"Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin projesini Ulaştırma Bakanlığı devraldı.En yüksek bütçeli proje olacak olan Gebze-Darıca hattı artık Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından inşa edilecek. Çevreyi rahatlatmak İçin meydandaki istasyonu hızlıca tamamlamak istiyoruz. Ocak ayına kadar bu kısmı bitirip, Gebze kent meydanını rahatlatacağız. Şartlardan tünellere inmemiz 2020’nin sonuna kadar sürecek. Bütün Gebze komşu ise 2021’in Ağustos atımda tamamlanacak. Projenin kapsamlı maliyeti 5 milyar lira. Bu belediyemizin 5 yıllık yatırım bütçesi. Bu sebeple il başkanımızla birlikte cumhurbaşkanımızı ziyaret ettik. Kendileri Ulaştırma Bakanlığı’na talimat vereceklerini söylediler hemen irtibata geçtik. Genel sekreterimiz dün başvurularımızı yaptı. İnşallah bundan sonra metromuzu ulaştırma bakanlığımız yapacak. Biz de bu bütçemizi başka hizmetlere kaydıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Büyükakın, ayrıca "Bu da Gebze'ye bayram müjdesi olsun" dedi.

Kaynak: Editör: Gülcihan Bilgili
Etiketler: Tahir, Büyükakın, Bunu, Da, Başardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı